Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lizumnieši atjauno tradīciju – lāpu gājienu uz Gaujas kapiem

Lizuma pagastā ceļ gaismā skaistākās tradīcijas, un viena no tām ir lāpu gājiens no Velēnas draudzes skolas uz Pirmajā pasaules karā kritušo Latvijas brīvības cīnītāju atdusas vietu Gaujas kapos Velēnā. Lizuma novadpētniecības muzeja vadītāja Vaira Briede “Dzirkstelei” stāsta, ka Latvijas brīvvalsts laikā 18.novembrī no Velēnas draudzes skolas uz kapiem tika organizēts lāpu gājiens. To darīja skolas pārzinis Jānis Bumbērs un pagasta valde. Tie bija 20.gadi, un tas nebija tāds viens gājiens. “Šo tradīciju gribam atjaunot. Kultūras nama vadītāja Elita Dūte ir uzņēmusies iniciatīvu. Atbalsta jaunsargi un skola,” saka V.Briede.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.