Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Psihologs Gints Kapenieks: “Šis karš pēc idejas ir divu civilizācijas virzienu sadursme – divu pasaules redzējumu, vērtību sistēmu sadursme.”

Tik lielas bailes, ka jāraud. Tādas sāpes, kas iekšas rauj pušu. Vainas sajūta par atzīmētu Sieviešu dienu vai kopā ar bērnu apmeklētu teātra izrādi. Bezspēcība. Neizpratne. Sajūta, kad neko vairs nejūt, kad neko negribas. Tik plaša ir emociju gamma, ko Ukrainas kara laikā izjūtam. Kā ar to tikt galā un palikt pietiekami stipriem, stāsta krīzes psihologs Gints Kapenieks.
- Sarunās ar pedagogiem esmu dzirdējusi, ka vidusskolnieces pirmajās kara dienās stundās pat raudāja. Viņas atzina, ka ir ļoti, ļoti bail par to, kas notiks. Līdzīgas sajūtas bija pieaugušajiem. Ko darīt, ja bailes paralizē dzīvi, ikdienu?
- Bieži vien šajā gadījumā runa ir nevis par bailēm, bet par trauksmi. Lai to mazinātu, der apdomāt reālu rīcības plānu, ko darīt tieša apdraudējuma gadījumā: bēgt vai palikt; ja bēgt, tad uz kurieni, kādā veidā un ko ņemt līdzi. Kādam varbūt palīdz 72 stundu izdzīvošanas somas sagatavošana.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.