Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerienas pils leģendas rosina; Latvijas Kultūras akadēmija piedāvā idejas

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Stāmerienas pili un Gulbenes novada pašvaldību 20. un 21. maijā organizēja divu dienu radošo rezidenci, kas veltīta Stāmerienas pils attīstībai. Kultūras akadēmijas studenti kopā ar pasniedzējiem radošās un pētnieciskās aktivitātēs izstrādāja projektu ieceres, kas būtu īstenojamas, plānojot Stāmerienas pils kā nozīmīgas Latvijas un Eiropas kultūrtelpas attīstību, pozicionējot pili kā unikālu tūrisma objektu. Stāmerienas pils vadītāja Edīte Siļķēna norāda, ka sadarbību ar LKA sāka veidot pirms pusotra gada; pirms gada maijā Gulbenes novada vadība sēdās pie viena galda Stāmerienas pilī, lai izrunātu kopīgās ieceres; augustā un oktobrī pilī un Bānīša svētkos jau darbojās laikmetīgās dejas studenti, bet šī gada janvārī LKA mācībspēki kopā ar pils darbiniekiem divās dienās iezīmēja tēmas un ieceres konferences “ZInātMāksla” radošajai rezidencei Stāmerienā. Tās noslēgumā aizvadītajā sestdienā astoņas studentu grupas prezentēja paveikto.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.