Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tik šodienīgie “Četri balti krekli”: Uldis Pūcītis – Latvijas kultūras kanona aktieris

Kad pieminam Rankas pagastā dzimušo latviešu aktieri Uldi Pūcīti, vispirms prātā nāk viņa kino loma ar pasaules slavu. Tas ir Cēzars Kalniņš latviešu filmā “Četri balti krekli” (jeb “Elpojiet dziļi”), kas uzņemta 1967.gadā un uzreiz tika “nolikta plauktā”. Tā bija aizliegtā filma. 2018. gada aprīlī filmas restaurētā versija tika iekļauta Kannu kinofestivāla klasikas programmā, kas uzskatāms pat par sensacionālu vēsturisku notikumu Latvijas kinomākslas attīstībā. Filma tapusi pēc Gunāra Priedes lugas "Trīspadsmitā" motīviem. Režisors ir Rolands Kalniņs, kurš 7.maijā svinēja savu 100. dzimšanas dienu. Filmā skan komponista Imanta Kalniņa septiņas dziesmas ar Māra Čaklā vārdiem. Tas ir Latvijas zelta fonds.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.