Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Zenta Mauriņa – rakstniece, kuru vairāk saprot trimdā, nevis mājās

Viņai raksta vēstules pat pēc nāves. Pārpratuma, ne cēlāku iemeslu dēļ. Raksta uz Grobiņu, nevis uz Lejasciemu. Viņa ir Zenta Mauriņa – rakstniece, filoloģijas doktore, kura šo pasauli pametusi pirms 44 gadiem 80 gadu vecumā. Viņa ir dzimusi Lejasciemā, pēc Otrā pasaules kara devusies trimdā uz Vāciju, pēc tam uz Zviedriju. Mirusi Šveicē, apglabāta Vācijā. Bet bērnību Z.Mauriņa ir pavadījusi Grobiņā, tēva vadītajā doktorātā. Bijusi ļoti gudra meitene jau mazotnē, perfekti apguvusi vācu valodu. Šodien viņas vārdā nosaukta Grobiņas vidusskola.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Par Zentas Mauriņas likteni ir iestudēta kolosāla izrāde ” Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”. Saņēmusi vairākas nominācijas. Izrādīta arī Lejasciema kultūras namā, pateicoties Danas iniciatīvai. Iesaku visiem noskatīties un labāk izprast Mauriņas personību un daiļradi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.