Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

BMX svētki Gulbenē

Foto: Gatis Bogdanovs.

“Šie ir BMX svētki Gulbenē. Gribējām sarūpēt šādus svētkus saviem bērniem, un bērni bija priecīgi par šiem svētkiem,” tā par aizvadītajām sacensībām “Dzirkstelei” saka Gulbenes BMX riteņbraucēju vecāki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ļoti emocionāli trasē bija vērot mazos bērnus, kuri brauca ar līdzsvara ritenīšiem. Tie ir viņu pirmie soļi uz šī velosipēda, un katrs no viņiem saņēma medaļu par drosmi un izturību, ka piedalījās. “Mēs būsim ļoti priecīgi, ja mūsu BMX riteņbraucēju pulkam pievienosies vēl jauni bērni,” aicina Gulbenes BMX kluba biedri.

Sezona izdevusies ļoti laba

Gulbenes BMX kluba “Gulbenes Velo fans” valdes loceklis Aivis Kušķis “Dzirkstelei” atzīst, ka šie svētki izdevās. “Tās bija sezonas noslēguma sacensības. Gribējām kopā pulcēt savējos un tuvāko novadu braucējus. Arī tagad aicinām savam pulkam klāt nākt jaunus bērnus, lai ir iespēja visiem, kas vēlas trenēties un braukt. Varbūt rodas kāds labs sportists. Arī starp šiem, kas mums tagad trenējas, ir ļoti labi sportisti, kuri vasarā piedalījās pasaules čempionātā Francijā. Tie bija brāļi Māris un Andis Kūlīši, Dominiks Zušs, Sandijs Āboliņš. Bērni piedzīvoja milzu uztraukumu. Pirmie braucieni izdevās fantastiski – viņi bija pirmajās divās vietās! Otrajos sekoja kritieni, bet kļūdīties pasaules čempionātā nedrīkst, trešajā – cīnījās līdz galam,” stāsta A.Kušķis un rezumē, ka kopumā sezona pēc Covid-19 pandēmijas izdevusies ļoti laba. “Arī citiem bērniem ir ļoti laba izaugsme, un to var redzēt,” uzsver A.Kušķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to, kur bērniem trenēties iekštelpās ziemā, joprojām ir aktuāls jautājums. Savulaik bija doma par Druvienas sporta zāli, bet pret šo ieceri bija daļa vietējo druvēniešu. “Būs tagad ziemā jāpiestrādā pie fiziskās sagatavotības. Žēl, ka mums ziemā nav trases iekštelpās. Ceram uz Stāķu sporta zāles tā saucamo tālāko auksto galu. Mums tur patiktu,” saka A.Kušķis.

Diemžēl āra trase palaikam tiek demolēta. “Ja būtu elektrība un varētu uzlikt videonovērošanas kameras, varētu demolētājus pieķert aiz rokas. Negribas likt apkārt trasei žogu – ja to uzliekam, tad trase ir tikai mums, bet mēs esam par to, lai visi tur iet un brauc, tikai lai nedemolē un ievēro drošību,” uzsver A.Kušķis un saka, ka šogad trasē plānots savest kārtībā starta kalnu, jo tas vasaras lietavās tika izskalots.

Uzrāda vērā ņemamus rezultātus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Treneris Renārs Auga, kurš Gulbenes BMX braucējus trenē kopš pagājušā gada pavasara, priecājas, ka kopīgiem spēkiem izdevās sarīkot svētkus BMX braucējiem, jo pērn šo ieceri izjauca Covid-19. “Bija iespēja piedalīties arī tiem, kas lielajās sacensībās vēl nav braukuši,” saka R.Auga.

Viņš atzinīgi novērtē to, ka tik jauns un neliels klubs spēj pulcēt braucējus, kuri uzrāda vērā ņemamus rezultātus ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas kausā. “Bet svarīgākais, lai bērni nāk vairāk un lai brauc, tāpēc rīkojam sacensības, lai nāk un skatās, un pēc tam arī izsaka vēlmi trenēties. Var nākt trenēties no tā brīža, kad bērns pats jau māk patstāvīgi braukt ar riteni. Ziemas periodā treniņi būs divas reizes – mēģinām neapstāties kustībā, bet vasarā tiekamies trīs reizes. Gulbenes BMX braucēji trenējas kopā arī ar, piemēram, Smiltenes braucējiem, lai ir konkurence. Lielos klubos ir daudz bērnu, līdz ar to arī izaugsmes iespējas, mēs savukārt meklējam variantus trenēties kopā ar citu klubu braucējiem, lai arī būtu izaugsme. Pašlaik regulāri trenējas aptuveni 15 līdz 20 bērni. Mazākajiem neko ļoti neuzspiežam treniņos, lai 5 vai 6 gadus veci BMX riteņbraucēji nezaudē “apetīti” braukt un darboties. Pamazām, mierīgi, lai savā tempā apgūst prasmes un iemaņas, un tad jau tālāk, kad ir lielāki, gan ļoti cītīgi strādājam,” uzsver treneris.

A.Kušķis piebilst, ka sezonas sākumā piesakās aptuveni 30 BMX riteņbraucēji, bet ir bērni, kuriem treniņu laikā piedzīvotie kritieni tik ļoti sāp, ka viņi izlemj neturpināt. “Bet ir, kas, neraugoties uz kritieniem, turpina braukt, un izskatās, ka ir perspektīva šim sporta veidam Gulbenē,” saka A.Kušķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvaras lauri – arī mūsējiem

Sacensībās “Gulbenes Velo fans sači 2022” grupā 5-6 gadi: 1.vietu izcīnīja Renārs Rezovskis (Madona), 2.vietā – Gustavs Šaus-Pinka (Madona), 3.vietā – Edvards Ciemiņš (“Silvas ziķeri”). Savukārt Gulbenes BMX jaunākie puiši Daniels Anckins, Dereks Kindzulis, Timurs Smagars ieņēma nākamās vietas uzreiz aiz goda pjedestāla.

Grupā 7-8 gadi uzvaras laurus plūca Teodors Ciemiņš (“Silvas ziķeri”), 2.vietā – Mareks Podnieks (“Silvas ziķeri”), 3.vietā – Ernests Kupčs (“Gulbenes Velo fans”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecuma grupā 9 -10 gadi 1.vietu izcīnīja Dominiks Zušs (“Gulbenes Velo fans”),

2.vietā – Valters Leitāns (Madona), 3.vietā – Artjoms Petuhovs (“Gulbenes Velo fans”).

Grupā 11-12 gadi uzvaras lauri – Andim Kūlitim (“Gulbenes Velo fans”), 2.vietā – Markuss Auziņš (“Silvas ziķeri”), 3.vietā – Māris Kūlītis (“Gulbenes Velo fans”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grupā 13+ gadi 1.vietu izcīnīja Valters Osis (“Gulbenes velo fans”), Sandijs Āboliņš (“Gulbenes Velo fans”), 3.vietā – Alvis Tučs (“Gulbenes Velo fans”).

Grupā “Tētis var!”, kas tradicionāli ir “Krūzeri”, cīnījās gan tēti, gan dēli. Lielisks sacensību noslēgums izdevās Markusam un Guntaram Ļebedeviem, kuri ļoti sīvi cīnījās par 1.vietu, tomēr tētis piekāpās dēlam. Līdz ar to 1.vietā Markuss Ļebedevs (Madona), 2.vietā – Guntars Ļebedevs, 3.vietā – Sandijs Āboliņš (“Gulbenes Velo fans”).

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.