Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Lejasciemā Baltā galdauta svētkus svin vēsturiskā vietā

Foto: Gatis Bogdanovs.

Ir vieta, kur pulcēties un just piederību vietējai kopienai un Lejasciemam! Pagastā ir atjaunots centra jeb vēsturiskais tirgus laukums, uz kuru senāk braukuši iepirkties ļaudis no malu malām. Lejasciems bijis slavens ar saviem amatniekiem. 4.maijā Balto galdautu svētkos lejasciemieši tieši šeit sanāca kopā, lai svinētu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Goda vietā bija un ir masts ar valsts karogu. Tas vakara stundās ir izgaismots. Laukumā ir soliņi, saskaņā ar ieceri – no kadiķa gatavoti. Bija kopā būšanas prieks, svētku galds ar baltu galdautu un cienastu uz tā. Notika stādīšanas talka, papildinot zaļo zonu ar koku un puķu stādiem. Dziedāja un muzicēja Lejasciema folkloras kopa “Smaržo siens”, Jaungulbenes postfolkloras grupa “Dadzes” un kapela “Retro”. Skanēja daudz svinīgu un sirsnīgu runu.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. 4. maijā, Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena. 1990. gada 4. maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputātiem pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, pāršķirot jaunu – baltu – lappusi Latvijas vēsturē. Atzīmējot šo zīmīgo notikumu, par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai, tiek svinēti arī Baltā galdauta svētki, kad ģimenes sanāk kopā uz svētku mielastu pie balta galdauta klāta svētku galda.

    2
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.