“Gulbenes Buki” zaudē “Ventspilij” (papildināts)

“Ventspils” pirmdien Gulbenē svinēja pārliecinošu uzvaru Latvijas basketbola “Užavas” kausa trešās kārtas pirmajā spēlē. Par to informē ziņu aģentūra “Leta”.

Ventspilnieki vairāk nekā 300 skatītāju klātbūtnē ar 89:69 (23:8, 20:16, 21:21, 25:24) pārspēja komandu “Gulbenes Buki/BJSS”.

Mājinieki tikai reizi spēlē nokļuva vadībā, uz Tomasa Vasiljeviča divpunktu metienu otrās minūtes izskaņā atbildot ar precīzu Jāņa Engera tālmetienu (3:2), kā arī minūti vēlāk panākot 4:4 pēc precīza viena no diviem Riharda Bērziņa soda metieniem.

Lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā viesi otrās ceturtdaļas pirmajā pusē ieguva pēc 14 savas komandas labā pēc kārtas gūtiem Išmaela El-Amina izpildījumā, pēc tam ventspilnieku izcilniekam tiekot nomainītam, un Rūda Doņa divpunktnieka (39:14), līdz pat pēdējās ceturtdaļas sākumam rezultāta starpībai turpinot svārstīties abpus 20 punktu robežai.

Pēdējā ceturtdaļā mājiniekiem izdevās rezultāta starpību samazināt līdz 50:64 pēc Engera divpunktnieka, taču drīz vien ar Artūra Ausēja tālmetieniem rezultāta starpība atkal pārsniedza 20 punktus, lielāko starpību (84:55) viesiem panākot pēc Renāra Birkāna divpunktu metiena nedaudz vairāk nekā četras minūtes pirms spēles beigām.

Uzvarētāju labā 24 punktus, trāpot piecus no sešiem divpunktu un četrus no septiņiem trīspunktu metieniem, kā arī abus soda metienus, bija Ausējs. El-Amins sakrāja 18 punktus, trāpot trīs no četriem tālmetieniem un sakrājot sešas atlēkušās bumbas, bet 13 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un četras pārtvertas bumbas Linarda Jaunzema kontā.

“Gulbenes Bukiem” Edgars Kaufmanis sakrāja 21 punktu un 10 atlēkušās bumbas, Renārs Magone – 20 punktus un 9 atlēkušās bumbas, bet Engers – 12 punktus un 7 atlēkušās bumbas.

“Gulbenes Buku” galvenais treneris Raimonds Gabrāns par spēli ar BK “Ventspili” “Dzirkstelei” saka: “Kopumā rezultāts ir cienījams un laikam arī atbilstošs. 20 punkti – tā arī varētu būt reālā situācija. Spēli iesākām ne pārāk labi. Sākums sanāca nervozs. Varbūt puiši gribēja vairāk nekā varēja. Dažās epizodēs pārcentās. Varbūt spēle bija jāiesāk mierīgāk, vienkāršāk. No uztraukuma bija kļūdas. Bet nevar pārmest, jo visi vēlējās pierādīt uz “Ventspils” fona, ka var, un nedaudz pārcentās, līdz ar to sākums bija neveiksmīgs. Otrajā ceturtdaļā mēģinājām līdzsvarot spēli. Mazliet sanāca, bet pārsvars jau bija ielaists. Trešā un ceturtā ceturtdaļa bija daudzmaz līdzīga punktu izteiksmē. Spēles sākums mums iegrieza, bet tas laikam likumsakarīgs rezultāts. Ātruma, ko viņi piedāvāja un kā viņi spēlē ikdienā, mums tā īsti nav. Bet man patika! Kopumā spēle parādīja, pie kā mums ir jāpiestrādā. Paņemsim no šī spēles visu, ko varam. Stiprs pretinieks parāda vājās vietas, kas ir. Mums jau tas mērķis ir atvest kādu lielo klubu uz Gulbeni. Varbūt mēs nevaram viņu uzvarēt, bet Gulbenes skatītājiem ir, ko paskatīties, un arī mums pašiem, lai saprastu, ko mēs varam un pie kā mums jāpiestrādā.”

Atbildes spēle paredzēta 17.decembrī Ventspilī, uzvarētājai divu spēļu summā iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur pretī stāsies “Tukums”/TSS un “Latvijas Universitāte” pāra uzvarētāja.