Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā — izstāde Līgosvētku noskaņās

Vecmāmiņa un mazmeita. Divas mākslinieces – katra ar savu izteiksmes veidu un rokrakstu. Vecmāmiņa Irina Vorkale izstādē Gulbenē rāda savas gleznas; mazmeita Alise skatītājiem piedāvā trauslo mākslu, apgleznotus porcelāna traukus. Foto: Gatis Bogdanovs

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā 17.jūnijā tika atklāta divu mākslinieču – Irinas un Alises – darbu izstāde Līgosvētku noskaņās. Izstādes nosaukums – “Mēs abas”. Mākslinieces Vorkales ir vecmāmiņa un mazmeita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīdzinieces. Irina skatītājiem piedāvā gleznas, bet 18 gadus vecā Alise – porcelāna traukus. Neraugoties uz savu jaunību, porcelāns ir viņas izteiksmes veids jau 10 gadus. Meitenei gadu vēl jāmācās vidusskola un pēc tam viņa plāno stāties Mākslas akadēmijā.

Abu mākslinieču darbu izstāde Gulbenes muzejā būs skatāma līdz 20.jūlijam.
Par Līgo svētku krāsainajām noskaņām un sievišķīgo trauslumu viņu darbos abas mākslinieces slavēja muzeja izstāžu dekorētājs Ivars Vecāns. Irina bilda – krāsas mākslā tērēt var jebkurā gadalaikā. “Dzirkstelei” viņa atzinās – viņas gaume ir visai netipiska, jo patīk lietus. Pasauli māksliniece redzot spilgtu. Pat ziemā. “Galvenais – kas tev ir galvā,” teica Irina.

Gulbenē viņa nav pirmo reizi. Ar draugiem te viesojusies vairākkārt, izskatījusi visas muzeja telpas, aplūkojusi visus krājumus. “Patīk muzejs un patīk tas, kā te strādā cilvēki. Šeit ir daudz notikumu. Tiek īstenoti projekti. Gulbenē muzeja darbinieki ir ļoti aktīvi,” viņa teica. Māksliniece ir pārdomās, vai varēs šovasar uz Gulbeni atbraukt festivāla “Divi Jūliji” laikā. Sagatavojusies viņa tam esot. Iedvesmojusies no Jūlija Straumes paklāju rakstu ekspozīcijas Gulbenes muzeja Zilajā zālē. Izlasījusi visu pieejamo informāciju par J.Straumi, aplūkojusi viņa fotogrāfijas un iemīlējusies. “Tāds skaists vīrietis! Mana sirds palika pie viņa. Tā kā J.Straume 16 mūža gadus ir pavadījis Kaukāzā, nospriedu, ka gan jau viņš tur satika kādu turienes sapņu meiteni, kādu sirdsāķīti. Es uzgleznoju J.Straumes rakstus un viņa sapņu meiteni. Tā mana doma ir – mākslinieks veido tepiķa musturu un tas nebeidzas un nebeidzas. Šajā gleznā ir mana greizsirdība,” teica Irina.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.