Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas izlases sniegumam līdzi jūt, kopīgi skatoties spēles Gulbenes centrā

Foto: Gatis Bogdanovs

Gulbeniešiem basketbola svētkus sagādāja novada Sporta pārvalde, kura parūpējās par to, lai vietējiem sporta draugiem Gulbenē tiktu dota iespēja kopā just līdzi Latvijas izlasei “ceļā uz Parīzi”. Līdzi jušana neaprobežojas tikai ar spēļu skatīšanos, bet līdzinās sajūtām, ko šobrīd sniedz arēna “Rīga”, uz kuru arī dosies ne viens vien gulbenietis, – basketbola laukums, fanu krekli (tiesa, ar “Gulbenes Buku” simboliku), savi basketbola eksperti, arēnas troksnis, koncerti pirms un pat ballītes pēc spēļu skatīšanās. Mājās dīvānā skatīšanās varbūt arī ir ērtāka, bet emocijas izpaliek.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” novēroja, ka 2.jūlijā spēli Latvija-Gruzija Gulbenes centrā vēroja vismaz 300 dažāda vecuma skatītāji. Spēles sākumā līdzjutēju emocijas bija samērā vārgas, bet uz beigām daļa no viņiem “pamodās”, tomēr vēl nesasniedza līmeni, kāds valda “Gulbenes Buku” spēlēs. Savukārt trešdienas spēlē, kad Latvija piekāpās Filipīnas izlasei, emocijas bija krietni izteiktākas.

Gulbenes novada Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers “Dzirkstelei” skaidro, ka Latvijas Basketbola savienība aicināja pašvaldības, kuras ar basketbolu ir “uz tu”, iesaistīties kustībā “sestais spēlētājs”, lai popularizētu šo sporta veidu arī ārpus Rīgas.

“Mēs, protams, tam piekritām un uzņēmāmies vadošo lomu, taču šī pasākuma īstenošanā iesaistītas ļoti daudzas iestādes un cilvēki, tā ka tas ir kopējs veikums un dāvana visiem sporta draugiem. Mūsu novada jaunieši izrādīja savu iniciatīvu par vietējā 3×3 turnīra rīkošanu šī pasā-
kuma ietvaros, un, tā kā piektdiena mums ir, tā teikt, “tukšā diena”, jo olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā spēļu nav, mēs savu turnīru piesaistījām šim pasākumam. Piedevām vēl šajā 3×3 turnīrā bez pieaugušajiem tika iekļauti arī bērni, lai tas kļūtu interesantāks. Tāpēc šī turnīra rīkošanā iesaistījās arī Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skola, kurai tieši šobrīd ir basketbola nometne. Kas attiecas uz izlases spēļu skatīšanos, tad jāteic, ka interesentu ir ļoti daudz, bet nedaudz iztrūkst lielāku emociju. Nu pirmajā izlases spēlē varbūt pietrūka intrigas, bet, ja nonāks līdz tam, ka Latvija spēlēs finālā, tad tās noteikti nekur neizpaliks,” sacīja L.Krēmers.

Olimpiskā kvalifikācijas turnīra pirmās apakšgrupas divas labākās valstu izlases sestdien, 6.jūlijā, tiksies ar otrās apakšgrupas līderēm pusfinālā, bet tā uzvarētāji svētdien, 7.jūlijā, aizvadīs izšķirošo spēli par vienīgo ceļazīmi uz Parīzi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.