Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pasākumā “Gada atsitiens 2022” Gulbenē sumina mērķtiecīgākos un aktīvākos jauniešus

Foto: Gatis Bogdanovs.

Jaunieši un tie, kas sirdī jauni, pagājušās nedēļas nogalē pulcējās Gulbenes kultūras centrā, kur notika Gulbenes novada jauniešu balvu pasniegšanas ceremonija “Gada atsitiens 2022”. Pasākuma laikā tika piešķirtas nominācijas: “Gada jaunietis”, “Paraugs jauniešiem”, “Gada jaunietis sportā”, “Gada izaicinājums”, “Gada notikums”, “Gada plecs”, “Jaunietis jauniešu centrā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balva “Paraugs jauniešiem 2022” tika piešķirta rancēnietei Alisei Apsītei, kura ir sabiedriska, draudzīga, ļoti aktīva un ļoti mērķtiecīga, spēj par sevi pastāvēt un ir ļoti izpalīdzīga. Viņa ir reāls piemērs jauniešiem, ka arī meitene var apgūt automehāniķa profesiju. Jauniete dejo, sporto un piedalās dažādās aktivitātēs kā brīvprātīgā, aicinot iesaistīties arī citus jauniešus. Viņa mācās Cēsu tehnoloģiju un dizaina vidusskolā, tomēr paspēj apmeklēt arī jauniešu centra aktivitātes. Saņemot balvu, Alise uzsvēra: “Paldies tiem, kas mani atbalsta, un paldies tiem jauniešiem, kas mani motivē doties uz priekšu! Paldies Rankas jauniešu iniciatīvu centra “B.u.M.s.” darbiniekiem! Centīšos arī turpmāk rādīt piemēru jauniešiem.”

“Gada jaunietis 2022” – Gulbenes novada vidusskolas 11.klases skolniece Sendija Leona. Mērķtiecīga un drosmīga jauniete, kura ar atdevi pievēršas dažādām jomām un aktivitātēm. Ir pierādījusi sevi Jaunsardzē, brīvprātīgajā darbā un orientēšanās sporta veidā. Sendija ir aktīva jauniete gan skolā, gan jauniešu centrā, gan Gulbenes novada Jauniešu domē. Lai būtu veiksmīgs, sasniegtu mērķus un baudītu dzīvi, ir jāiziet ārpus mājas, ārpus savas komforta zonas, un Sendija to dara gandrīz katru dienu, uzņemoties dažādāko aktivitāšu un ideju īstenošanu kopā ar draugiem.

Anda Katane, kuras sirdslieta ir futbols, uzvarēja nominācijā “Gada jaunietis sportā 2022”. Anda dzenā bumbu jau no bērnības, bet bērnības futbola bumbu nomainīja volejbola bumba Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolā, kur viņa turpina spēlēt volejbolu. Pagājušajā sezonā Anda atzīta par sieviešu futbola 1.līgas komandas “FB Gulbene/ZAFC” labāko spēlētāju. Šobrīd ievērojamākais sasniegums – bijusi U17 Latvijas sieviešu futbola izlases sastāvā Eiropas čempionātā kvalifikācijas spēlē. Ir motivēta līdztekus spēlēm Gulbenē braukt uz treniņiem arī “FK Auda” Ķekavā. Mācās Gulbenes novada vidusskolas 11.klasē un domā dzīvi saistīt ar sportu. Saņemot balvu, Anda pateicās ģimenei un draugiem par motivāciju nodarboties ar sportu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par “Gada izaicinājumu 2022” jaunieši ir atzinuši Sporta centra stadiona rekonstrukciju. Projekts sācies 2021.gadā, bet neparedzēta cenu kāpuma rezultātā darbi iekavējušies. Paredzēts, ka stadions būs pieejams sportistiem pavasarī. Balvu saņēma Gulbenes novada sporta pārvaldes vadītāja vietniece nozares jautājumos Dace Anča. Viņa teica: “Šis laikam neskaitās labākais apbalvojums. Izaicinošākais – jebkurā gadījumā. Tā kā šis ir divu gadu izaicinājums, tad 2023.gadā tā būs brīnišķīga iespēja visiem apmeklēt jaunu stadionu, sportot, un, cerams, visi būs laimīgi.”

Par “Gada notikumu 2022” jaunieši atzina “Nakts turnīru volejbolā 2022”, kas bija Gulbenes novada jauniešu domes ikgadējais organizētais pasākums ar spraigām un lieliskām spēlētāju komandām no Gulbenes un kaimiņu novadiem.

Balvu “Gada plecs 2022” piešķīra Janai Keibeniecei, kura šoreiz bija arī pasākuma “Gada atsitiens 2022” vadītāja. Jauniešu centra “Bāze” vadītāja Valērija Stībele, pasniedzot šo balvu, sacīja, ka šogad šo nomināciju izvēlējās ātri un bez strīdiem. Viņa uzsvēra, ka Janas enerģija ir visas pasaules enerģija. “Sirdī šim cilvēkam “dzīvo” jaunietis, varbūt pat divi. Iedvesmas dzirksts! Cilvēks, kas, mainot darba specifiku, joprojām atbalsta un palīdz mums,” teica V.Stībele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz to Jana atbildēja: “Man patīk būt šeit, man patīk cilvēki, man patīk jaunieši! Man liekas, ka mēs mākam atrast un ieraudzīt labās lietas viens otrā un Gulbenes vārdu nest ārpus mūsu novada robežām.”

Nominācijā “Jaunietis jauniešu centrā” uzvarēja visaktīvākie jaunieši: Arīna Logina, kura organizē pasākumus Stradu pagasta jauniešu centrā “Ligzda”. Vienmēr atsaucīga, uz kuru var paļauties. Labi saprotas ar bērniem un vienaudžiem; jaunietis Rankas jauniešu iniciatīvu centrā “B.u.M.s.” – Eduards Jānis Ješkins, kurš vienmēr ir klātesošos jauniešu centra organizētajās aktivitātēs ne vien kā dalībnieks, bet arī atbalsta plecs, entuziasts un ideju ģenerators; Linda Ļapere – Lejasciema jauniešu centra “Pulss” jauniete, kura ir atbildīga, komunikabla, radoša, daudzu gadu garumā atbalstījusi ar savām idejām pasākumu plānošanā un realizēšanā; Rolands Cīrulis – jaunietis jauniešu centrā “Bāze”, kurš vienmēr spēj uzņemties atbildību un izrāda līderību.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.