Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Projekta noslēgumā – “Saldā satikšanās” Stāmerienas pilī

Foto: Gatis Bogdanovs.

Seniori spēj bērniem nodot vērtīgas prasmes, mācīt pacietību, mieru un harmoniju, savukārt bērni seniorus spēj iepriecināt ar savu dzīvesprieku un atklāsmes prieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien Stāmerienas pilī notika pasākums “Saldā satikšanās”, tas bija projekta “Labākie draugi” noslēgums. Projekta aktivitātēs iesaistījās un kopā sadarbojās sociālās aprūpes centra “Jaungulbenes Alejas” iemītnieki un Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” bērni, un tas ir Eiropas Savienības finansēts projekts.

Uz pasākumu Stāmerienas pilī bija ieradušies pirmsskolas izglītības iestāžu un sākumskolu skolotāji, sociālie darbinieki, atbalsta personāls, sociālās aprūpes centru iemītnieki, bērni no Gulbenes 2. pirmsskolas izglītības iestādes un “Ābolīšu” Stāmerienas grupiņas, novada vadība un jomu speciālisti. Bija uzaicināti sociālās aprūpes centra “Siltais” un Stāmerienas seniori, lai šī projekta rezultātus parādītu arī citiem un pievērstu uzmanību, ka draudzēties var ne tikai bērnudārzs un sociālās aprūpes centrs, sadarbība var notikt starp skolām, kultūras iestādēm, bibliotēkām.

“Mēs rādām paveikto un to, ko paši esam iemācījušies. Paaudžu kopā būšana nav domāta, ka satiekas vienu reizi. Tai jākļūst kā ikdienas satikšanās reizei, kad gribas satikties, draudzēties. Pirms Covid-19 pandēmijas Gulbenes vidusskola bija iesākusi realizēt šādas aktivitātes. Sākumskolas skolēni tikās ar senioriem, un viņi kļuva tuvi, sadraudzējās, iedvesmojās cits no cita. Tas ir lielākais ieguvums – saņemt pretī mīlestību! Bērniem tā ir socializēšanās, prasme dzīvot kopā, mācīties būt kopā. Kopā būšana ir svarīga, un nevis kaut kad, bet tagad un te,” uzsvēra Stāmerienas pils projektu vadītāja Anita Birzniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes projektu vadītājs Lauris Šķenders cer, ka nākotnē starppaaudžu sadarbība notiks jau kustības veidā, kad sadarbosies, piemēram, sociālās aprūpes centri un bērnudārzi vai citi bez pašvaldības iesaistes. Šī projekta gaitā ir izstrādāti arī metodiskie materiāli un rokasgrāmata. L.Šķenders skaidro, ka tie domāti speciālistiem, lai pilnveidotu mācību iestāžu darbu vai sociālās aprūpes iestāžu darbu. Apkopotas arī metodes, ko ieteikuši seniori, kuras var izmantot aktivitātēs. “Projekts ilga 24 mēnešus. Sākās 2020.gada nogalē, bet ļoti lielu lomu nospēlēja Covid-19, jo tad nevarējām neko darīt,” saka L.Šķenders.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.