Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerienas pilī var aplūkot izstādi “Paradīzes dārzos”

“Mans kā mākslinieces piedāvājums ir iespēja sapņot. Sapņu pasaule ir vienkāršākais veids, kā atpūtināt sevi, garu un dvēseli, turklāt sapņiem nav robežu, ierobežojumu un noteikumu,” aicinot apskatīt izstādi, saka māksliniece Dārta Dikmane -Stūriška. Foto: Gatis Bogdanovs.

Stāmerienas pils ir iecienīts tūristu galamērķis un ar romantisko gaisotni vilināt vilina to apskatīt. Šopavasar, sākoties dabas atmodai, kad viss sazaļo un plaukst, vēl viens vilinājums doties turp ir mākslinieces Dārtas Dikmanes-Stūriškas gleznu izstāde “Paradīzes dārzos”, kas šobrīd skatāma Stāmerienas pilī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

D.Dikmane-Stūriška ir māksliniece, studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, ieguvusi maģistra grādu glezniecībā un bakalaura grādu restaurācijā, bakalaura grādu inovatīvu produktu attīstībā un vadībā Banku augstskolā. Mākslinieces dzīve rit starp Rīgu un Ranku, kur abi ar vīru Aldi saimnieko zirgu stallī, kas ir viņa dāvana Dārtai, kurai zirgi ir bērnības mīlestība. Ģimenē aug meitiņa Elizabete un kopīga aizraušanās ir ceļošana.

Ar izstādē eksponētajām gleznām viņa vēlas parādīt savu iedomāto sapņu pasauli, kurā sieviete enerģētiski saplūst ar dabu vienā veselumā, apkārt lidinās paradīzes dārza putni, skan burvīga dabas mūzika, ko veido ūdenskrituma čalošana, putni vītero sapņainu melodiju, daba burtiski ieskauj un papildina, un līdzsvaro sievieti, sniedzot sievišķās enerģijas lādiņu, spēku un kaislību mīlēt dzīvi un justies mīlētai.

Izstādes darbi veidoti daudzslāņu tehnikā, kas ir laikietilpīgs process. Gleznojot attēlu, krāsas tiek uzklātas viena virs otras un nākamais slānis tiek uzlikts pēc pilnīgas iepriekšējā nožūšanas. Šajā tehnikā tapusi lielākā daļa pasaules eļļas glezniecības šedevru.

– Dace Plaude

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.