Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Zvaigznes diena arī Gulbenes novada senioriem

GULBENES NOVADA sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs uzrunāja visus novada seniorus, bet īpašus atzinības vārdus veltīja Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” valdes priekšsēdētājai Annai Inārai Vīgantei. Foto: Gatis Bogdanovs.

Pagājušās sestdienas pēcpusdienā Gulbenes novada kultūras centra zālē tikās novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” biedri, viņu draugi un ikviens novada pensionārs, kurš vēlējās piedalīties šajā pasākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pensionāru biedrība darbojas kopš 2011.gada marta, taču tradīcija kopīgi svinēt Zvaigznes dienu ir aizsākta nedaudz vēlāk – 2013.gadā.

“Savā ziņā šajā pasākumā mēs priecājamies un atpūšamies. Taču tajā pašā laikā sveicam savus aktīvākos biedrus par labajiem darbiem, sveicam jubilārus, satiekamies ar kaimiņu novadu draugiem un nu jau kā tradīciju esam iedibinājuši biedrības goda biedra izvirzīšanu. Šogad šo titulu saņēma Dzirkstīte Baltiņa no Lizuma pagasta. Viņa biedrībā ir no pašiem pirmsākumiem un tagad, kad ir sasniegts cienījams vecums, mēs viņai piešķiram šo titulu. Tam ir arī neliels materiāls labums – goda biedri turpina darboties mūsu biedrībā, ja vien viņiem ir tāda vēlme, taču biedra nauda turpmāk vairs viņiem nav jāmaksā. Savukārt gulbeniete Vija Kokareviča pēc biedrības ieteikuma saņēma novada Atzinības rakstu par nesavtīgu ieguldījumu darbā ar senioriem. Kopā ar citiem senioriem viņa vairākas reizes nedēļā dodas uz mūsu novada sociālajiem centriem, lai piedalītos to iemītnieku ikdienas dzīves dažādošanā. Tas ir brīvprātīgais darbs, un ne katrs to grib uzņemties. Šis bija novada pensionāru pasākums, kurā varēja piedalīties ikviens mūsu seniors, arī Gulbenes pilsētas pārstāvji, kuri, nenoliedzami, ir senioru kopienas lielākā biedrība. Galvenais jau, cik kurš ir varošs un kādas ir viņu iespējas piedalīties senioru aktivitātēs,” teica Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” valdes priekšsēdētāja Anna Ināra Vīgante.

Pasākumu papildināja Lizuma atjaunotais ansamblis “Jugita” ar savu programmu “Atgriešanās”, par kuras vizuālo videonoformējumu un pasaku un atmiņu stāstiem bija parūpējusies gulbeniete Ligita Zitāne, kā arī Gulbenes novada kultūras centra mūsdienu deju grupa, kuru vada Valērija Stībele, un Krūmiņu ģimene no Alūksnes, kas muzicēja pasākuma noslēdzošajā daļā.

“Tie ir tie, kas atbalsta seniorus, tāpat kā seniori atbalsta jebkuru pasākumu, kur vajadzīga viņu palīdzība. Taču mūsu darbs ar to nebeidzas. Mēs piedalāmies dažādās amatu prasmju aktivitātēs. Pagastos seniori ir aktīvākie tautas lietišķās mākslas pārstāvji, kur tiek austs, tamborēts un adīts. Vēlāk nereti šie darinājumi nonāk labdarībā. Neliels klupšanas akmens senioriem ir jaunās tehnoloģijas, taču arī tās mēs apgūstam un viss, kas saistīts ar informātiku, mums nav svešs. Tā ir tāda sāpīgā lieta, bet bez tās jau mūsdienās iztikt nevar,” sacīja A.I.Vīgante.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.