Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Uzsākot darba gaitas skolā, pedagoģijas studiju absolventiem būs pieejams papildu atbalsts

Foto: “Pixabay”.

Pēc pedagoģijas studiju programmu absolvēšanas un darba gaitu uzsākšanas skolā jaunajiem skolotājiem pirmajā darba gadā būs pieejamas stipendijas un praktisks atbalsts profesionālajai pilnveidei, kas palīdzēs sekmīgāk iekļauties skolu vidē. Atbalsts pedagoģijas studiju absolventiem tiks nodrošināts ar Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu 3,4 miljonu eiro apmērā. To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotie noteikumi, kurus šodien apstiprināja valdības sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstiprinātie noteikumi paredz indukcijas gada ieviešanu pedagogu sagatavošanas studiju programmās, kas nozīmēs sistēmisku atbalstu jaunajiem pedagogiem pirmajā gadā pēc skolotāja kvalifikācijas iegūšanas. Līdz šim šāda pieeja tika īstenota darba vidē balstītajā studiju programmā “Mācītspēks”, bet turpmāk pedagogu profesijas prestiža celšanos, profesijas ataudzi un motivāciju palikt strādāt skolās veicinās ar papildus atbalstu visās no valsts budžeta līdzekļiem finansētajās pedagogu sagatavošanas programmās. Tāpat, ņemot vērā šī brīža pedagogu vecuma struktūru, ilgtermiņā tas sniegs iespēju samazināt skolās nodarbināto pedagogu vidējo vecumu.

“Labi sagatavoti un motivēti skolotāji ir izšķiroši svarīgs faktors, lai ikviens skolēns saņem kvalitatīvu izglītību neatkarīgi no tā, kurā skolā viņš mācās. Un šo izglītību viņam sniedz labākie profesionāļi – motivēti un zinoši pedagogi. Svarīgi ir skolās piesaistīt arvien jaunus un motivētus pedagogus un radīt tādus apstākļus, lai, uzsākot darbu skolā, jaunie skolotāji saņemtu arī nepieciešamo atbalstu. Mēs mērķtiecīgi turpinām darbu, lai pedagoga profesija jauniešu acīs ir pievilcīga studiju un karjeras izvēle,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Paredzēts, ka pirmajā darba gadā skolā pēc pedagoģijas studiju absolvēšanas, jaunajiem skolotājiem būs pieejams individuāls atbalsts profesionālās pilnveides grupās, mācību stundu vērošana, kas ir būtiski, lai jaunie skolotāji saņemtu atgriezenisko saiti un nostiprinātu pedagoģijas prasmes. Ar pieejamo atbalstu jaunie skolotāji varēs papildināt zināšanas profesionālās kompetences pilnveides programmās. Pēc studijām un uzsākot darbu skolā, jaunajiem pedagogiem pirmajā darba gadā (10 mēnešus) tiks nodrošināta arī stipendija 200 eiro mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka izveidotā atbalsta programma palielinās interesi par pedagoģijas studijām un skolotāja profesijas izvēli. Paredzams, ka izveidotajā atbalsta programmā iesaistīsies 1100 Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Liepājas Universitātes un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pedagoģijas studiju programmu absolventi, jaunie skolotāji.

Ministru kabineta noteikumi “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gadam 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot izglītības un mācību sistēmu kvalitāti, iekļautību, efektivitāti un nozīmīgumu darba tirgū, tostarp ar neformālās un ikdienējās mācīšanās validēšanas palīdzību, lai atbalstītu pamatkompetenču, tostarp uzņēmējdarbības un digitālo prasmju, apguvi, un sekmējot duālo mācību sistēmu un māceklības ieviešanu” 4.2.2.7. pasākuma “Indukcijas gada ieviešana pedagogu sagatavošanas studiju programmās” īstenošanas noteikumi” pieejami Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.