Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina izzināt neparasto Gulbenes Viestura ielu

Viestura iela Gulbenē. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ikviens interesents ir aicināts doties īpašās ekskursijās – pastaigās gida pavadībā un ļauties senatnes pieskārienam stāstos un leģendās par Gulbenes dzelzceļa mezglu un Viestura ielu. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes dzelzceļa mezgls sava apjoma un arhitektonisko kvalitāšu dēļ ir viens no raksturīgākajiem 20.gadsimta pirmās puses dzelzceļa transporta vēstures objektiem, kas lielā mērā saglabājis autentisku vēsturisko vidi un joprojām tiek izmantots gan transporta, gan tūrisma un izglītojošiem nolūkiem. Ekskursijas laikā būs iespēja uzzināt atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram, kurā gadā tika būvēta Vecgulbenes dzelzceļa stacija, kādam nolūkam tika celtas sešas dzīvojamās ēkas kopā ar daudzfunkcionālām saimniecības ēkām Viestura ielā, cik apjomīga bija dzelzceļa kustība Gulbenes dzelzceļa mezglā.

Doties ekskursijā iespējams jau šajās brīvdienās – 30. un 31.jūlijā. Tikšanās – Gulbenes dzelzceļa stacijā pulksten 11.30. Vēlams iepriekš pieteikt savu dalību ekskursijā pa tālruni 26557582. Dalības maksa – 2,50 eiro pieaugušajiem, 1,50 eiro skolēniem, pensionāriem, personām ar invaliditāti. Nākamās ekskursijas paredzētas 6., 7., 27., 28.augustā un 3., 4., 17. un 18.septembrī.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.