Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties mākslas un amatniecības izstādē “Ūdens laika plūdumā” Smiltenē

Foto: “Smiltenesnovads.lv”.

No 20. augusta līdz 14. oktobrim jau ceturto gadu pēc kārtas Smiltenes novada muzejā Mēru muižā norisināsies valsts līmeņa mākslas un amatniecības izstāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Straujiem soļiem tuvojas vasara, kā arī Smiltenes lietišķās mākslas nozarē nozīmīgākais pasākums – valsts mēroga mākslas un amatniecības izstāde Mēru muižā “Latvijas ūdeņi laika plūdumā”. Izstāde Mēru muižā noritēs jau ceturto gadu, un, kā līdz šim, aicinām tajā piedalīties visus Latvijas māksliniekus, amatniekus, daiļamatniekus un rokdarbniekus. Izstādes mērķis ir izstādīt darbus, kas krāsu salikumos un kompozīcijas ritmos ir radīti, iedvesmojoties no Latvijas ūdeņiem, tādā veidā parādot mūsu dabas krāšņumu un atbildot uz jautājumu – kas ir latviskas krāsas un kompozīcija?” stāsta Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa.

Mākslas un amatniecības izstādesLatvijas ūdeņi laika plūdumā” NOLIKUMS

 1. Vispārīgā informācija
 1. Amatniecības izstādē “Latvijas ūdeņi laika plūdumā” tiks izstādīti mākslas, amatniecības un daiļamatniecības darbi, kas ir radīti, ietekmējoties no Latvijas upēm, ezeriem un jūras gadalaiku un diennakts griezumā.
 2. Izstādes ideja:

Saglabāt savu nacionālo kodu un starp pasaules ietekmēm nepazaudēt sevi, skatīties Latvijas dabā un meklēt tajā iedvesmu saviem darbiem. Lai katrs no mums atrodoties katrs savā vidē, ikdienas darbus darot, neaizmirstu vērot dabu un meklēt jaunus iedvesmas avotus saviem rokdarbiem. Šoreiz tas ir ūdens gan jūra, gan upe, gan piemājas dīķis vai lietus, jebkurš ūdens mūsu ikdienā, kas veido mūsu vidi un kultūru.

 1. Izstādes mērķis: izstādīt darbus, kas krāsu salikumos un kompozīcijas ritmos ir radīti, iedvesmojoties no Latvijas ūdeņiem, tādā veidā parādot mūsu dabas krāšņumu un atbildot uz jautājumu – kas ir latviskas krāsas un kompozīcija?
 2. Izstādes uzdevums: Veicināt  radīt tādus mākslas un amatniecības darbus, kas veidoti vērojot Latvijas ūdeņus: upes, ezerus un jūru- to vizuālās pārmaiņas diennakts laikā, gadalaiku maiņas vai laika apstākļu ietekmē. Izmantot savos darbos novērotos krāsu salikumus un kompozīciju.
 3. Izstādes norises laiks un vieta: no 2022. gada 20. augusta līdz 14. oktobrim Smiltenes novada muzejā Mēru muižā, Bilskas pagasts, Smiltenes novads, LV – 4706.
 1. Rīkotājs
 1. Izstādes rīkotājs: Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene”, Atmodas iela 2, Smiltene, LV-4729, e-pasts izstade.smiltene@gmail.com, tālr.+371 25455507.
 2. Darba grupa:

Izstādes koncepcijas autors un kurators: TLMS “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes darbu pieņemšana un nodošana: Smiltenes novada muzeja vadītāja Ieva Miķe;

Izstādes darbu atlase: TLMS “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa, Blomes aušanas pulciņa vadītāja Līga Kondratoviča un tautas daiļamata meistare, TLMS “Smiltene” izglītojošā darba speciāliste Daiga Melnace.

Izstādes darbu iekārtošana: TLMS “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa, Blomes aušanas pulciņa vadītāja Līga Kondratoviča un tautas daiļamata meistare, TLMS “Smiltene” izglītojošā darba speciāliste Daiga Melnace.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Izstādes dalībnieks
 1. Izstādes dalībnieks var būt juridiska vai fiziska persona (turpmāk – autors), kas laikā līdz 2022.gada 20.jūlijam aizpilda pieteikuma anketu elektroniskā veidā https://forms.gle/MLhcDHBXPjFViUaGA . Saziņa par izstādi caur e-pastu izstade.smiltene@gmail.com vai telefonu 25918222. Pieteikumam jāpievieno divas līdz trīs gatavas izstādes darba fotogrāfijas. Nepieciešamības gadījumā izstādes iekārtotāji var vērsties pie pieteikuma iesniedzēja, lūdzot noteiktā laikā iesniegt papildus informāciju.
 2. Izstādei darbus var pieteikt: rokdarbnieki, tautas mākslas meistari, profesionāli amatnieki, mākslinieki un tie, kuru darbu pirmsākums un iedvesmas avots meklējams tradicionālajā tautas kultūrā un lietišķajā mākslā. No radošuma un mākslas darbu kvalitātes būs atkarīga eksponātu atlase un izstādes kopskats.
 3. Iesūtot elektroniski aizpildītu pieteikuma anketu, dalībnieks piekrīt Nolikumā noteiktajam un tam, ka izstādes laikā izstādes darbs var tik fotografēts vai filmēts un audiovizuālais materiāls var tikt publiskots.
 1. Darbu vērtēšana un atlase
 1. Darbu atlasi veic TLMS “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa, Blomes aušanas pulciņa vadītāja Līga Kondratoviča un tautas daiļamata meistare, TLMS “Smiltene” izglītojošā darba speciāliste Daiga Melnace, izvērtējot Google veidlapā iesniegtos pieteikumus un līdz 2022. gada 1.augustam elektroniskā veidā informē katru pieteikuma iesniedzēju par turpmāko dalību izstādē vai arī nosūta pieteikuma iesniedzējam atteikuma vēstuli.
 2. Vērtēšanas rezultāti tiek publiskoti Smiltenes novada domes mājas lapā www.smiltenesnovads.lv un www.facebook.com/Smiltenetlms līdz 2022. gada 1. augustam.
 3. Autoru pieteikumu un izstādes darbu vērtēšanas kritēriji:
  1. tehniskais izpildījums, kvalitāte;
  2. oriģinalitāte, stils, sarežģītības pakāpe;
  3. tematiski jāatbilst ekspozīcijas izstādes koncepcijai;
  4. darbi nedrīkst būt vecāki par trim gadiem.
 1. Izstādes organizācija un norise
  1. Darbu pieņemšana:
   1. izstādes dalībnieks izstādei izvirzītos darbus personīgi iesniedz Smiltenes novada muzejā Mēru muižā, Mēros, Bilskas pagastā, Smiltenes novadā, LV – 4729 no 2022. gada 9. augusta līdz 13. augustam, no plkst. 10.00 – 17.00, par iespēju darbus nogādāt citā laikā nepieciešams sazināties ar Smiltenes novada muzeja vadītāju Ievu Miķi tālr. +371 25776631;
   2. darbus ir iespējams nodot arī Rīgā, Latvijas Nacionālajā Kultūras centrā, Pils laukumā 4, no 2022. gada 9. augusta līdz 12. augustam, līdz plkst. 14.00, kontaktpersona – Linda Rubena, tālr. +371 26658903.
  2. Darbi izstādei jānoformē ar darbu pasēm, norādot darba nosaukumu, tehniku, materiālu, izmēru, autora vārdu, uzvārdu un izgatavošanas laiku. Darba pasēm jābūt skaidri salasāmām un stingri piestiprinātām, lai izstādes iekārtošanas laikā tās nenokristu un nesabojātos.
  3. Izstādes organizēšana:
   1. iekārtošana: no 2022. gada 15. līdz 19. augustam;
   2. atklāšana: 2022. gada 20. augustā plkst. 17.00;
   3. darba laiks: otrdiena – sestdiena 10.00 – 17.00,
   4. slēgšana: 2022. gada 14. oktobrī plkst. 17.00;
   5. demontāža un darbu izsniegšana no 2022. gada 18. līdz 22.oktobrim no plkst. 10.00 – 17.00.
  4. Izstādes apmeklējums:
   1. Izstādes atklāšana ir bez maksas visiem;
   2. Koncerts pēc izstādes atklāšanas pa maksu visiem;
   3. Izstādes apmeklējums izstādes laikā izstādes dalībniekiem bez maksas, pārējiem saskaņā ar muzejā noteikto izcenojumu.

Par izstādei pieņemto darbu nogādāšanu uz Smiltenes novada muzeju, kā arī par darbu saņemšanu pēc izstādes slēgšanas ir atbildīgi darbu autori. Ja darbus vēlas saņemt citā laikā, nepieciešams sazināties ar Smiltenes novada muzeja vadītāju Ievu Miķi, tālr. +371 25776631.

Liene Strazdiņa

Tālr: 25455507, izstade.smiltene@gmail.com

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.