Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā

Spēlfilma Komēdijas karaliene. Publicitātes foto.

Līdz 7. novembrim Nacionālais Kino centrs aicina bērnus un jauniešus vecumā no 12 līdz 16 gadiem pieteikties darbam Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu žūrijā, kam jānoskatās trīs Eiropas filmas un jānobalso par vienu no tām. Pieteikumi ar dalībnieku kontaktinformāciju jāiesūta e-pastā vai jāiesniedz tiešsaistes anketā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešu žūrijas darbs norisināsies gan tiešsaistē, gan klātienē, žūrijas dalībnieki noskatīsies trīs balvai nominētās filmas, kas iepriekš atlasītas nopietnā Eiropas filmu konkurencē, un nobalsos par savu favorītu. Tiešsaistē to varēs izdarīt  individuāli, visā Latvijā no 7. līdz 11. novembrim, bet klātienē filmas tiks demonstrētas speciāli Jauniešu žūrijai 12. novembrī Rīgā, kinoteātrī K. Suns, trīs seansos no pulksten 10:00 līdz 17:00. Klātienes pasākumā žūrijas dalībniekiem būs iespēja noskatītās filmas apspriest kopā ar citiem žūrijas dalībniekiem un režisoru Staņislavu Tokalovu.

Pieteikums, kurā norādīts dalībnieka vārds, uzvārds, dalība klātienē vai tiešsaistē, pilsēta, e-pasta adrese un telefona numurs, jāsūta uz jauniesuzurija@nkc.gov.lv vai jāiereģistrē tiešsaistes anketā ŠEIT.

Dzīvnieks. Publicitātes foto.

Šogad Eiropas Kino akadēmijas Jauniešu žūrijas balvai (https://yaa.europeanfilmawards.eu/) nominētas trīs filmas no Francijas, Zviedrijas un Vācijas, balsojumā piedalās 42 Eiropas valstu jaunieši. Dzīvnieks / Animal (režisors Kirils Dions, Francija) ir dokumentāls stāsts par diviem pusaudžiem, kuri apceļo pasauli, lai tiktos ar zinātniekiem un atrastu labāku veidu, kā sadzīvot ar citiem šīs pasaules iemītniekiem – dzīvniekiem un dabu. Spēlfilma Komēdijas karaliene / Comedy Queen (režisore Sanna Lenkena, Zviedrija) stāsta par 13 gadus veco Sašu, kura nolemj kļūt par stand-up komiķi, lai iepriecinātu apkārtējos, bet visvairāk savu tēvu. Spēlfilma Sapņi ir kā mežonīgi tīģeri / Dreams are like Wild Tigers (režisors Larss Montags, Vācija) ir jautrs stāsts par 12 gadus veco zēnu Randži, kurš, tāpat kā miljoniem viņa tautiešu, ir apsēsts ar dzīvespriecīgo Indijas kino un visvairāk par visu vēlas nofilmēties kopā ar savu elku, indiešu kino superzvaigzni. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Sapņi ir kā mežonīgi tīģeri . Publicitātes foto.

EKA Jauniešu balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tiks paziņots uzvarētājs pēc žūrijas balsojuma kopvērtējuma no 42 dalībvalstīm, notiks 2022. gada 13. novembrī Erfurtē (Vācija); ceremonija tiks straumēta tīmekļa vietnē yaa.europeanfilmaawards.eu. Ar Jauniešu balvas pasniegšanu sāksies Eiropas filmu mēnesis, šis ir pirmais no daudzajiem notikumiem, kas novembrī un decembrī būs veltīti Eiropas kino. Pasākumu noslēguma kulminācija būs Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, kas norisināsies 10. decembrī Reikjavīkā. EKA Jauniešu balva ir arī daļa no Eiropas Kino kluba / European Film Club – jauniešiem domātas filmu platformas, kas izveidota, lai dotu iespēju skatīties un apspriest Eiropas filmas un veidot pašiem savas. Eiropas Kino klubs piedāvā jauniešiem iespēju atklāt augstas kvalitātes Eiropas kino, iepazīties ar dažādām kultūrām un apspriest sabiedrībā svarīgas tēmas. 

Latvijā Eiropas Kino akadēmijas Jauniešu žūrijas darbs notiek kopš 2013. gada, to organizē Nacionālais kino centrs.  Starptautiskā līmenī Jauno skatītāju balvu organizē Eiropas Kinoakadēmija un European Film Academy Productions ar Mitteldeutsche Medienförderung (MDM) un Creative Europe Media atbalstu. Eiropas Kinoakadēmija ir Eiropas kinoindustrijas vadošā organizācija ar 4400 biedriem, tās mērķis ir popularizēt Eiropas kino un izglītot dažāda vecuma auditoriju, īpaši bērnus un jauniešus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.