Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ar meistarklasi Lejasciemā noslēgusies Iritas Indas-Ķeseles darbu izstāde

Foto: Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrs.

No 14.aprīļa līdz 13.maijam Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā bija skatāma lejasciemietes Iritas Indas-Ķeseles izstāde “Bez glazūras” atklāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Irita absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļas bakalaura un maģistra programmas, strādājusi par pedagogu gan vispārizglītojošajās skolās, gan mākslas skolās. Visi izstādē apskatāmie Iritas darbi tapuši 2023.gadā, un šī ir pirmā viņas izstāde Lejasciemā, bet noteikti nebūs vienīgā. Māla trauki ir izgatavoti ar rokām, neizmantojot virpu, laikam tādēļ katrs no darbiem ir tik īpašs un unikāls. Skatoties uz traukiem, tā vien rodas vēlme pastiept rokas un katru no tiem aptaustīt,” stāsta izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Dana Puidze.

Izstādes noslēgumā ikvienam bija iespēja piedalīties Iritas keramikas meistarklasē, kurā katrs no dalībniekiem pagatavoja krūzi un bļodu. Jaunākie dalībnieki pagatavoja arī kādus sīkplastikas darbiņus. Tagad tikai jāgaida, kad darbi tiks izdedzināti un dalībnieki saņems savus īpašos traukus.

“Iritas un citu Lejasciema mākslinieku darbus vienkopus varēs skatīt Lejasciema 150 gadiem veltītajā kopizstādē “Radīts Lejasciemā”, kuras atklāšana būs 14.jūlijā. Uz šo izstādi darbus vēl var pieteikt, tāpēc aicinām lejasciemiešus – esošos, bijušos, vasarniekus (vasaras lejasciemiešus) amatniekus un māksliniekus – pieteikt darbus līdz 22.jūnijam mākslas un amatniecības izstādei “Radīts Lejasciemā”,kura tiks atklāta Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā,” saka D.Puidze.

Neskaidrību gadījumā var zvanīt pa tālruni 28352466 (Dana) vai e-pastu “lejasciemamuzejs@gulbene.lv”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.