Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenes Tautas teātris iestudējis smeldzīgo stāstu par zvejnieku sievām

Pirmizrāde mājās ir notikusi. Lugas “Cerību ēnā” gulbeniešu iestudējumā darbojas: Viola Garā (no kreisās), Sanija Rjačenska, Jolanta Šķirpāne, Ineta Krastiņa, Loreta Kalniņa, Evita Zālīte, Līga Seņkāne un Inga Anča. Foto: Diāna Odumiņa.

Skatītāju gandrīz pilnu zāli svētdien, 22.janvārī, Gulbenes kultūras centrā pulcināja pirmizrāde – vietējais Tautas teātris rādīja Ineses Tālmanes drāmas “Cerību ēnā” iestudējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir vēstījums saistībā ar Rūdolfa Blaumaņa noveli “Nāves ēnā” un stāsta par tām sievietēm, kas krastā gaida savus tēvus, dēlus, vīrus un mīļotos. Īsumā lugas sižets ir tāds: Marija vēlas pamest vecāku māju, lai izrautos no mātes ietekmes un izvairītos no vecāku uzspiestām laulībām. Viņa grib būt noteicēja pār savu dzīvi. Bet tad pienāk ziņa – ledus gabals, uz kura atradās 14 vīri, arī viņas tēvs un mīļotais, ir iepūsts jūrā. Rit piecas dienas – tik garas kā dzīve, neziņas, bēdu un cerību pilnas.

“Šo lugu iestudējis ir ne tikai mūsu kolektīvs, bet vēl citi novada dramatiskie kolektīvi. Tas ir noticis saistībā ar šogad gaidāmajiem lielajiem Dziesmu un Deju svētkiem. Šī luga ir iekļauta Nacionālā kultūras centra izdotajā grāmatā, kurā publicētas tās lugas, kas ir izturējušas konkursu. Tā kā vēlamies piedalīties Dziesmu un Deju svētkos, bija jāiestudē kāda no šajā grāmatā iekļautajām lugām,” “Dzirkstelei” stāsta Gulbenes Tautas teātra režisore Ineta Krastiņa.

28.janvārī viņas vadītais kolektīvs ar šo iestudējumu piedalīsies reģionālajā skatē Rēzeknē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

I.Krastiņa saka – šis nav pirmais ļoti nopietnais dramaturģiskais materiāls, pie kura ķēries viņas vadītais kolektīvs. Pieredze jau ir uzkrāta. Turklāt režisore ir atjauninājusi Tautas teātra sastāvu, piesaistot gados jaunus amatieraktierus un uzticot viņiem sarežģītas lomas.

Gulbeniešu iestudējumā lomās darbojas: Sanija Rjačenska (Marija Zaļga), Jolanta Šķirpāne (Emīlija Zaļga, saukta par Mīli), Loreta Kalniņa (Anna Grīntāla), Santa Konošonoka vai Inteta Krastiņa (Daldu māte), Evita Zālīte (Zelma), Līga Seņkāne (Cubuka), Viola Garā (Skrastiņa), Inga Anča (Gurluma). Muzikālo fonu iestudējumā veido Pētera Barisona mūzika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes Tautas teātra jaunākajā repertuārā ir arī nesen pirmizrādi piedzīvojušais Baibas Juhņēvičas komēdijas “Sievietei jābūt skaistai” iestudējums. Drīzumā skatītāju vērtējumam tiks nodots Artas Dzīles lugas “Vakars ar pīlādžu tēju” iestudējums. Šo darbu, kā stāsta I.Krastiņa, kolektīvs iestudējis jau pirms pandēmijas. “Tā ir nopietna izrāde,” viņa saka. Bijusi nolikta arī pirmizrādes diena, bet mēnesi pirms tam sākās pandēmijas ierobežojumi un plānoto nācās atcelt. Tagad iestudējums esot jāatsvaidzina.

– Diāna Odumiņa

Fakti

Rīdziniece Inese Tālmane (49):

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* ir dramaturģe, kura savu literāro darbību sākusi 2014.gadā;

* ir humanitāro zinātņu maģistres grāds rakstniecībā;

* ir Dramaturgu asociācijas biedre;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Nacionālā kultūras centra rīkotajā nacionālajā lugu konkursā godalgotas vietas ieņēmusi 2020. un 2021.gadā. Drāma “Cerību ēnā” ieguvusi šajā konkursā pirmo vietu.

Avots: “Literatura.lv” un Nacionālais kultūras centrs

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.