Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Baudāmāka realitāte, kā dzīves īstenība spēj sniegt” – Valmieras teātrī pirmizrāde iestudējumam “SIA Ģimenes romāns”

Publicitātes foto.

4. novembrī Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrāde iestudējumam “SIA Ģimenes romāns” Toma Treiņa režijā, kas veidots pēc Vernera Hercoga filmas “Ģimenes romāns” (Family romance, llc) motīviem. Par to informē VSIA “Valmieras drāmas teātris” sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrāde atklāj stāstu par kādu īpatnēju uzņēmumu Japānā, kura darbības mērķis ir mazināt 21.gadsimta izplatītāko saslimšanu, kas nepazīst ne ģeogrāfiskas robežas, ne kultūras atšķirības – vientulību.

Uzlūkojot Japānas kultūru un tās iedzīvotāju mentalitāti no mūsu skatpunkta, var likties sarežģīti saskatīt vienojošo, tomēr, lai arī Rīgu un Tokiju šķir vairāk nekā desmit tūkstoši kilometru – vai tik pat vērienīgs ir arī atstatums starp cilvēkiem? Japānā indivīda vērtību nosaka statuss sabiedrībā un apkārtējo atzinība. Bet kāda ir mūsu mēraukla? Japāņu mentalitātei raksturīgo atturīgumu ietekmējusi ģeogrāfija, izolējot to no kontinenta. Bet kas mūs piespieda dzīvot viensētās? Japānas kultūrā nav pieņemts skaļi izpaust savas emocijas, runāt par problēmām un pārdzīvojumiem. Bet vai mēs sev to ļaujam?

Režisors Toms Treinis: “Izrādē aplūkotā tēma varētu sākumā šķist ļoti tāla, tieši tikpat tāla kā Japāna, bet es pieļauju, ja pasaulē būtu 125 miljoni latviešu, tad šādi pakalpojumi varētu kļūt aktuāli. Jautājums, cik daudzi no mums būtu gatavi pieņemt šo mākslīgo patiesību?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes radošajā komandā dramaturģe Linda Rudene, scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Treine, gaismu mākslinieks Niks Cipruss, komponisti Mārtiņš Zariņš, Sho’on Shibata (Japāna) un kustību konsultants Aigars Apinis.

Lomās: Aigars Apinis, Rūdis Bīviņš, Artis Jančevskis, Māra Mennika, Ieva Puķe, Skaidrīte Putniņa, Diāna Krista Stafecka

Teātra rekonstrukcijas dēļ, izrādes teātrī joprojām notiek tikai Apaļajā zālē, kā arī koncertzālē “Valmiera”. Tāpat būvniecības procesa dēļ jārēķinās ar atsevišķām neērtībām – ieeja teātrī no Ziloņu ielas puses, uzturēšanās tikai Apaļajā zālē, autostāvvietu skaits pie teātra ir samazināts, labierīcības atradīsies ārpus teātra telpām. Skatītāji aicināti ierasties ne agrāk kā 30 minūtes pirms izrādes sākuma.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.