Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Beļavas bibliotēkā apskatāma izstāde rudens noskaņās

Beļavas pagasta bibliotēkas vadītāja Inese Paikena aicina ikvienu nākt un apskatīt izstādi “Rudens elpa”. Foto: Gatis Bogdanovs.

Beļavas pagasta bibliotēkā ir apskatāma vietējās mākslas studijas “Krāsu prieks” gleznu izstāde “Rudens elpa”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Gatis Bogdanovs.

Izstādē ir aplūkojami trīs dalībnieču – Solveigas Kļaviņas, Tatjanas Ābeltiņas un Kristīnes Diesneres – darbi. Darbi ņemti no “Krāsu prieka” krājuma, un ir, kas gleznoti pirms vairākiem gadiem. Izstāde būs aplūkojama līdz 7.novembrim. “Bieži izmantojam iespēju parādīt savējo veikumu. Tie, kas nāk uz bibliotēku, labprāt arī aplūko darbus. Un arī aicinu visus skatīties. Bieži vien cilvēks nepamana, kamēr viņu neuzaicina,” saka Beļavas pagasta bibliotēkas vadītāja Inese Paikena.

Foto: Gatis Bogdanovs.

Ir paredzēts, ka bibliotēkā būs skatāma arī ceļojošā izstāde “Simts grāmatas bērniem”, kurā varēs apskatīt katrā no Latvijas simtgades gadiem izdotās bērnu grāmatas. Tās ir grāmatas, kas pieaugušajiem raisīs personiskas izjūtas un atmiņas par savu bērnību. Savukārt bērni varēs ieraudzīt tās grāmatas, kas tapušas gadu desmitus pirms viņu dzimšanas, grāmatas, ko lasījuši vecāki un vecvecāki.

Foto: Gatis Bogdanovs.

I.Paikena stāsta, ka pamatā vairāk bibliotēku apmeklē seniori, kā arī vidēja vecuma cilvēki. Ir daļa, kuriem patīk detektīvi, citiem – romantika, mīlestība. Seniori vairāk priekšroku dod latviešu autoru darbiem, bet lasītājus vidējos gados vairāk uzrunā ārzemju literatūra. Čaklākā lasītāja lasa aptuveni 200 grāmatas gadā, un viņai patīk nopietna satura grāmatas. Grāmatu lasīšana – tā ir viņas vajadzība,” stāsta I.Paikena.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.