Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Daukstu bibliotēkā – “Atspolītes” rokdarbnieču darbi

Foto: no privātā arhīva.

Daukstu pagasta bibliotēkā ir apskatāma Daukstu rokdarbu pulciņa “Atspolīte” šūto darbu izstāde “Pavediens pie pavediena”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Atspolītes” vadītāja Anda Krima stāsta, ka izstādē aplūkojami dažādi “Atspolītes” dalībnieču šūtie darbiņi, kuri lielākoties tapuši pagājušajā gada otrajā pusē. Pandēmijas laikā “Atspolītes” dalībnieces strādā individuāli mājās. “Mums telpas atrodas sociālās aprūpes centrā “Dzērves”. Pašlaik klātienē tikties nesanāk, bet meitenes arī mājās čakli rosās. Ir, kuras šuj, citām patīk izšūt. Dara to, kas nu kurai padodas. Es pati pagājušajā gadā no februāra līdz septembrim apguvu profesionālās tālākizglītības programmu “Šuvējs” un savas zināšanas nodevu tālāk, jo man pašai šūšana ļoti iepatikās. Protams, mums pietrūkst kopā sanākšanas, patīk parunāties, kopā padarboties,” stāsta A.Krima.

Daukstu pagasta bibliotēkas vadītāja Kristīne Mezīte “Dzirkstelei” atzīst, ka iedzīvotāji un arī bibliotēkas lasītāji vienmēr novērtē vietējā rokdarbu pulciņa “Atspolīte” izstādes, un tās ir katru gadu. “Bibliotēkas apmeklētāji ir izteikušies, ka darbiņi ir daudzveidīgi un praktiski pielietojami, kas cilvēkiem ir ļoti būtiski. “Atspolītes” dalībnieces ir ļoti radošas, un katrā darbā var redzēt, ka izpaužas viņu pašu individuālā izdoma. Savukārt Daukstu bibliotēkai ir liels prieks par nepārtraukto sadarbību ar “Atspolīti”. Kad bija iespēja Daukstu bibliotēkai organizēt Gulbenes novada pašvaldības pieaugušo neformālās izglītības mācību programmu, tad daļa no “Atspolītes” dalībniecēm tajā iesaistījās, iegūstot un nostiprinot šūšanas prasmes. Un šajā izstādē ir redzami viņu šūtie darbiņi, tas liekas tā ļoti vērtīgi, ka bibliotēka ir pielikusi savu pirkstiņu viņu izaugsmei,” priecājās K.Mezīte.

Viņa “Atspolītes” dalībniecēm vēl neizsīkstošu radošums. “Šogad ļoti ceram, ka sadarbībā ar bibliotēku “Atspolīte” vadīs meistarklases, tā daloties savās zināšanās. Protams, ja epidemioloģiskā situācija to ļaus,” saka K.Mezīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Janvāra nogalē šī izstāde tālāk ceļos uz Stradu bibliotēku.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.