Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Eirovīzijā” uzvar Šveice; Dons – 16.vietā (papildināts)

Foto: EBU

Latvijas pārstāvis dziedātājs Dons ar dziesmu “Hollow” (“Neīsts”) starptautiskajā “Eirovīzijas” dziesmu konkursa finālā ierindojās 16.vietā, bet Zviedrijas pilsētā Malme sestdien notikušajā konkursā uzvarēja Šveici pārstāvošais dziedātājs Nemo (pilnā vārdā Nemo Metlers) ar dziesmu “The Code” (“Kods”), kopā iegūstot 591 punktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dona izpildītajai dziesmai “Eirovīzijas” dalībvalstu žūrijas kopumā piešķīra 36 punktus, bet skatītāju balsojumā dziesma “Hollow” ieguva 28 punktus, kopā saņemot 64 punktus.

“Paldies par atbalstu visiem, kuri nobalsoja par Latviju un tiem, kuri turēja īkšķus. Ir paveikts milzīgs darbs, un esmu gandarīts ar paveikto. Šīs divas nedēļas Zviedrijā bija kā lielisks piedzīvojums un milzīga pieredze, ko atcerēšos visu mūžu, taču tagad būšu priecīgs doties mājās, atpūsties un uzkrāt spēkus nākamajiem dzīves izaicinājumiem,” atzina Dons.

Delegācijas vadītājs Guntars Gulbiņš padarīto vērtēja pozitīvi: “Domāju, ka uz šo konkursu varam atskatīties ar lepnuma sajūtu, jo pēc ilgiem laikiem pelnīti atgriezāmies konkursa finālā. Uzskatu, ka panākums nav nejaušība, bet komandas, atbalstītāju un galvenokārt paša Dona rūpīga darba rezultāts. Paldies konkursa organizatoriem un it īpaši visiem, kuri par mums nobalsoja vai kā citādi mūs atbalstīja.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Horvātiju pārstāvošais dziedātājs “Baby Lasagna” (īstajā vārdā Marko Purišičs) ar dziesmu “Rim Tim Tagi Dim” ieguva otro vietu. Žūrijas un skatītāju balsojumā viņš kopā saņēma 547 punktus.

Trešajā vietā ierindojās Ukrainu pārstāvošais duets “Alyona Alyona” un “Jerry Heil” ar dziesmu “Teresa & Maria” (“Terēza un Marija”), kopā saņemot 453 punktus.

Ceturto vietu ieņēma Franciju pārstāvošais dziedātājs Slimans (pilnā vārdā Slimans Nebši) ar dziesmu “Mon amour” (“Mana mīlestība”), kas kopā saņēma 445 punktus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tālāk seko Izraēlas dziedātāja Edena Golana ar dziesmu “Hurricane” (“Viesuļvētra”), Īriju pārstāvošais mūziķis, kas identificējas kā nebināra persona, “Bambie Thug” ar dziesmu “Doomsday Blue” (“Pastardienas skumjas”), Itāliju pārstāvošā dziedātāja Andželīna Mango ar dziesmu “La noia” (“Garlaicība”) un Armēniju pārstāvošais duets “Ladaniva” ar dziesmu “Jako” (“Žako”).

Konkursa rīkotāju Zviedriju “Eirovīzijā” pārstāvēja duets “Marcus & Martinus” (identiskie dvīņu brāļi Markuss un Martinuss Gunnarseni) ar dziesmu “Unforgettable” (“Neaizmirstams”) un ierindojās devītajā vietā, kopumā saņemot 174 punktus.

Tālāk seko Portugāli pārstāvošā dziedātāja Jolānda (pilnā vārdā Jolānda Košta) ar dziesmu “Grito” (“Kliegt”), Grieķiju pārstāvošā Marina Sati ar dziesmu “Zari” (“Metamais kauliņš”), Vāciju pārstāvošais dziedātājs Īzaks (pilnā vārdā Īzaks Guderians) ar dziesmu “Always On The Run” (“Vienmēr skrējienā”), Luksemburgu pārstāvošā dziedātāja Tali (pilnā vārdā Tali Golerganta) ar dziesmu “Fighter” (“Cīnītāja”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietuvas pārstāvis dziedātājs “Silvester Belt ” (īstajā vārdā Silvestrs Belte) ar dziesmu “Luktelk” (“Pagaidi”) ieņēma 14.vietu. Viņš ieguva 90 punktus.

Tālāk seko Kipru pārstāvošā dziedātāja Sīlia Kapsis ar dziesmu “Liar” (“Melis”), dziedātājs Dons ar dziesmu “Hollow”, Serbiju pārstāvošā dziedātāja “Teya Dora” (īstajā vārdā Teodora Pavlovska) ar dziesmu “Ramonda”, Lielbritāniju pārstāvošais dziedātājs “Olly Alexander” (īstajā vārdā Olivers Aleksanders Torntons) ar dziesmu “Dizzy” (“Apreibis”), Somiju pārstāvošā “Windows95man” (dīdžejs un mākslinieks Tēmu Keisteri) ar dziesmu “No Rules!” (“Bez noteikumiem!).

Igauniju pārstāvošā hiphopa grupa “5MIINUST” un folka panku duets “Puuluup” ar dziesmu “(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi” (“Mēs (vēl) neko nezinām par (šīm) narkotikām”) ierindojās 20.vietā, iegūstot 37 punktus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tālāk seko Gruziju pārstāvošā dziedātāja Nutsa Buzaladze ar dziesmu “Firefighter” (“Ugunsdzēsējs”), Spāniju pārstāvošais sintīpopa duets ” Nebulossa” ar dziesmu ” Zorra” (“Lapsu mātīte”), Slovēniju pārstāvošais mecosoprāns “Raiven” (īstajā vārdā Sāra Briški Cirmane) ar dziesmu “Veronika”, Austriju pārstāvošā dziedātāja “Kaleen” (īstajā vārdā Marija Sofija Kreisla) ar dziesmu “We Will Rave” (“Mēs aizrausimies”), un 25.vietā ierindojās Norvēģiju pārstāvošā folkroka un progresīvā metāla grupa “Gate” ar dziesmu “Ulveham” (“Vilkāda”).

Dziedātājs Dons šovakar pārstāvēja Latviju “Eirovīzijas” dziesmu konkursa finālā, uzstājoties ar 11.kārtas numuru. Dziedātājs ceturtdien, 9.maijā, piedalījās “Eirovīzijas” dziesmu konkursa otrajā pusfinālā, kas norisinājās Malmē, Zviedrijā. Latvijas pārstāvis savā pusfinālā sacentās ar 15 citām valstīm, un skatītāju balsojumā noskaidrojās, ka finālā kopā ar Latviju iekļūst Igaunijas, Nīderlandes, Izraēlas, Šveices, Armēnijas, Grieķijas, Norvēģijas, Gruzijas un Austrijas pārstāvji.

Dona dziedātā dziesma “Hollow” sākotnēji izdota latviešu valodā ar nosaukumu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”, kas atzīta par “Muzikālās bankas 2023” vērtīgāko dziesmu. Dziesma “Hollow” veidota kopā ar īru dziesmu autoru un producentu Liamu Gedesu un amerikāņu dziesmu autori Keitu Nortropu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka iepriekšējais Latvijas pārstāvis, kurš iekļuva “Eirovīzijas” finālā, bija Justs Sirmais 2016.gadā. Viņš ar Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu “Heartbeat” ierindojās 15.vietā.

“Eirovīzijas” rīkotāja ir Eiropas Raidorganizāciju savienība (EBU).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.