Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Festivāls “Divi Jūliji” Gulbenē piedāvā radošos seminārus

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Festivāls “Divi Jūliji” piedāvā padziļināti apgūt dažādas mākslas tehnikas gan interesentiem bez priekšzināšanām, gan profesionāļiem kvalifikācijas paaugstināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja projektu vadītāja Ilze Vanaga stāsta, ka no 10.jūlija būs iespēja gūt zināšanas un prasmes trīs bezmaksas semināra tipa darbnīcās, katra no tām ilgs sešas dienas. Nodarbību laiku varēs saskaņot pirmajā tikšanās reizē, maksimāli pielāgojoties dalībnieku iespējām. Par dalību seminārā tiks izsniegta apliecība.

Seminārs “Straume un Madernieks pikseļos” norisināsies Gulbenes mākslas skolā no 10. līdz 15.jūlijam. To vadīs “Tílde Mosaic” (Spānija) radītāja un vadītāja Linda Riņķe. Semināra laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar mozaīku veidošanas tehniku, kurā tiek izmantoti materiāli, kas tiek dēvēti par “Bizantijas mīksto akmeni”. Notiks Madernieka un Straumes ornamentu studijas, ornamentu atlase, kompozīcijas veidošana. Rezultātā dalībnieki veidos vienu sevis izvēlētu Madernieka vai Straumes ornamenta mozaīku pikseļmozaīkas tehnikā.

Seminārs “Baltais zelts” notiks Gulbenes mākslas skolā no 17. līdz 22.jūlijam. To vadīs Nītaures mūzikas un mākslas skolas direktore, māksliniece Marika Busote-Uzuliņa un Gulbenes mākslas skolas direktore, māksliniece Sandra Dikmane. Semināra laikā dalībnieki praktiski iemācīsies izgatavot ģipša formas, kas paredzētas, lai veidotu porcelāna traukus, kā arī iemācīsies porcelāna atliešanu. Porcelāna trauku izgatavošanas finalizēšana – dedzināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārs “Pavedieni Klētī” notiks muzeja “Klētī” no 24. līdz 29.jūlijam. To vadīs Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ieva Krūmiņa, kura ar semināra dalībniekiem turpinās darbu pie garbārkšu gobelēna “Zvaigžņu siets”.

Reģistrēties semināriem var “ej.uz/DiviJuliji2023Seminari”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.