Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Glezno Rankā un Gulbenē, bet rādīs Stāmerienā

Stāmerienas pilī no 16.aprīļa būs skatāma izstāde “Gleznojam Rankā un Gulbenē”. Atklāšanas pasākumā 16.aprīlī pulksten 13.00 Stāmerienas pilī varēs arī tikties ar māksliniecēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stāmerienas pils projektu vadītāja kultūras jomā Anita Birzniece stāsta, ka šajā dienā pilī no pulksten 12.00 līdz 15.00 uzstāsies mākslinieku duets “Mediante” (Māris Rozenfelds – akordeons, Zane Rozenfelde – vokāls).

“Izstādē piedalās Rankas mūžizglītības centra gleznošanas kursu un biedrības “Radošā apvienība “Piektā Māja”” mākslas kursu dalībnieces. Skatītājiem tiek piedāvāti darbi akvareļu, akrila un eļļas tehnikās, kas tapuši pirms diviem gadiem un patstāvīgi strādājot mājās pandēmijas laikā. Ir arī pavisam “svaigi” gleznojumi ar šī pavasara sajūtām – tikšanās prieku pēc ierobežojumu atcelšanas un eksistenciālām pārdomām par kara postu un iznīcinošas agresijas tuvo klātbūtni. Pašas gleznotājas savu aizraušanos raksturo kā iespēju līdzsvarot savu darba un mājas dzīvi ar laiku, kas piepildīts ar mieru, harmoniju un radītprieku. Rankas mūžizglītības centra vadītāja Laima Braše saka: “Gleznošana man ir atpūta, relaksācija, meditatīvs radīšanas process, labi pavadīts laiks interesantā sabiedrībā”. Kursu dalībniecēm ir dažādas profesijas, kas nav saistītas ar mākslu, tāpēc gleznošanas procesam ar konsultācijām un padomu palīdz mākslas skolotāja Sandra Dikmane,”,” stāsta A.Birzniece.

Izstādē savus darbus rādīs Rankas mūžizglītības centra gleznošanas kursu dalībnieces Laima Braše, Inga Birzniece, Santa Bensone, Jana Kasparoviča, Liene Baltiņa, Liena Ješkina, Monta Gabranova, Krista Blūma un radošās apvienības “Piektā māja” mākslas kursu dalībnieces Daila Putniņa, Vēsma Miķelsone, Anna Ignatāne, Valentīna Wall, Inese Indzere.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.