Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē demonstrēs seno latgaļu arheoloģiskos tērpus un ieročus

24.februārī no pulksten 11.00 līdz 12.30 Gulbenes novada vēstures un mākslas muzej­­ā tiks demonstrēti seno latgaļu arheoloģiskie tērpi, ieroči un rotas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zināms, ka ap 1. gadu tūkstoti tagadējās Gulbenes pilsētas apkārtnē dzīvoja latgaļi, viena no senākajām baltu tautām. Ap 10.-11.gadsimtu Krustalīces (Kristalīces) ielokā bijusi seno latgaļu apdzīvota vieta ar koka pili, bet Gulbenes pilsnovads – latgaļu Tālavas zemes daļa. Indriķa Livonijas hronikā pirmo reizi Gulbenes nosaukums minēts 1224.gadā Tālavas zemju dalīšanas līgumā starp Rīgas bīskapu un Zobenbrāļu ordeni. Līgumā citu zemju starpā minēts Gulbenes senais vārds Gulbana. Pēc līguma noslēgšanas Gulbenes pilsnovads kļuvis par Rīgas bīskapa valdījumu. Atceroties šī notikuma 800 gadus, laipni aicinām uz Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju,” saka Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja vēstures nodaļas vadītāja Ineta Bauere.

Seno latgaļu arheoloģiskos tērpus, ieročus un rotas demonstrēs vēstures rekonstrukcijas biedrības “Kroma kolna brouliste” vadītājs Aleksandrs Lubāns un biedrības dalībnieki no Dagdas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.