Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes kultūras centrā – dvēseļu gleznojumi

Piektdien, 4.martā, arī plānota tikšanās ar mākslinieku Gulbenes kultūras centrā pulksten 17.00. Foto: no personiskā arhīva

Šajā laikā, kad domas ir smagnējas, iespēja mirklī pacelties pāri visam gaismā ir, apmeklējot izstādi Gulbenes kultūras centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes autors ir mūsu novadnieces Ievas Johansones dzīvesbiedrs Henriks Johansons, un tieši viņa dvēseļu gleznojumi ir atceļojuši uz Gulbenes kultūras centru, lai ikvienam būtu iespēja atvērt jaunus apziņas horizontus. Piektdien, 4.martā, arī plānota tikšanās ar mākslinieku Gulbenes kultūras centrā pulksten 17.00. Izstāde skatāma līdz 30.martam.

H.Johansons ir ir mākslinieks, kas rada dvēseļu gleznojumus. Viņa mākslas skatījums ir unikāls, dziļš un pat vairāk garīgs nekā laicīgs savā izpausmē. Viņš ir dzimis Zviedrijas mazā ciematā, 1968.gadā. Šobrīd dzīvo un strādā Daugavpilī un arī Norvēģijā. Jau bērnībā viņš izrādīja lielu interesi par radošumu, attīstot savas gleznošanas tehnikas. 16 gadu vecumā atklāja savu pirmo izstādi. Gleznojot ar eļļu, mākslinieks izmanto spilgtas krāsas, kas rada spēcīgu impulsus iztēlei, attīstot individuālus stāstu motīvus un sižetus. Gleznojumi ir piepildīti ar noslēpumainām būtnēm un noskaņām. Viņš glezno nevis dabu vai cilvēkus, bet gan to pieredzi un mijiedarbību. Intuīcija, garīgums un jutekliskums ir H.Johansona mākslas iezīmes.

Latvija ir viņa mājas jau divus gadus, kur smelties iedvesmu, attīstīt savu radošo un profesionālo darbību un būt dzīves plūsmā ar cilvēkiem, savu dzīvesdraugu un mīlestību.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Cilveki paslaik jutas gan garigi gan fiziski nogurusi.un iztuksoti..plandemija ukraina..kaa tas viss sagrauj cilveku. ..kad tik daudz launuma un naves visapkkart..bet.dvesele nemil tuksumu ..ta iet bojaa .ta japiepilda ..ar jaukam emocojam domam..citi mekle puepildijumu baznicaa..cits makslaa..autoram interesanta neparasta izstade..dvesele nemil zemi ta grib lidot..cauri materijai uz zvaigznem..lauj tai lidot un lido tai lidzi pari ikdienas rupem noguram radot speku dzivei..paldies autoram par izstadi

  2. Vispar es ari esmu nogurusi..loti maz lasu jo mani sie arpratigie porrtalu raksti rada negativas izjutas.mani tas nogurdina …es vislabak jutos vientulibaa kopa ar dabu un darbu…es jutu garigu piepildijumu..vientuliba kernenim rada piepildijumu dveselei…par dveseli jarupejas..ta ir tik smalka un trausla..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.