Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada amatierteātri dosies uz XV Latvijas amatierteātru svētkiem

No Gulbenes novada Ineses Tālmanes lugu “Cerību ēnā” Latvijas amatierteātru svētkos izrādīs Gulbenes Tautas teātris. FOTO: NO “DZIRKSTELES” ARHĪVA

Latvijas amatierteātru svētki, kas līdz šim zināmi kā salidojums, ir valstī nozīmīgākais amatierteātru kopienas saiets, kas notiek reizi piecos gados. XV Latvijas amatierteātru svētki norisināsies no 9. līdz 11.augustam Valkas pilsētā un novadā, Strenču pilsētā Valmieras novadā un Valgā. Uz šiem svētkiem dosies arī Gulbenes novada amatierteātri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs norāda, ka svētku mērķis ir nodrošināt amatierteātru tradīcijas saglabāšanu un nepārtrauktību Latvijā un diasporā un popularizēt amatierteātru iestudējumus plašākā sabiedrībā.

Gulbenes novada kultūras centra vadītāja vietniece amatiermākslā Ieva Mūrmane “Dzirkstelei” stāsta, ka no Gulbenes novada šajos svētkos piedalīsies amatierteātri: Lizuma “Daiva” (režisore Tatjana Ābeltiņa), Gulbenes Tautas teātris (režisore Ineta Krastiņa), Jaungulbenes “Kuriozs” (režisore Laura Jermacāne), Tirzas “Mūžam tavs” (režisore Alda Alberte), Litenes “Nebēdnieki” (režisore Jolanta Šķirpāne), Ozolkalna “Spēlmaņi” (režisore Tatjana Ābeltiņa), Lejasciema “Paradokss” (režisore Ineta Krastiņa), Rankas “Rameka” (režisors Mārtiņš Gaigals), Beļavas “Spiets” (režisore Biruta Rukmane), Stāmerienas “Spēle” (režisore Gaida Vīksniņa), Līgo “Vieglu garu” (režisore Kristīne Bekmane), Stradu “Viesistaba” (režisore Tatjana Ābeltiņa).

“Svētkos tika aicināti piedalīties kā dalībnieki visi amatierteātri. Bet, lai svētkos spēlētu izrādi, to varēja pieteikt tie amatierteātri, kas ir piedalījušies “Gada izrādē” no 2019. līdz 2023.gadam un ieguvuši vismaz 35 punktus. No mūsu novada izrādi spēlēs Gulbenes Tautas teātris – Ineses Tālmanes “Cerību ēnā” un Stradu “Viesistaba” – Asja Kolar “Aiz stikla”,” stāsta I.Mūrmane.

T.Ābeltiņa “Dzirkstelei” saka, ka piedalīšanās šajos svētkos ir lieliska iespēja vienkopus redzēt labas izrādes. “Izrādes tiks rādītas vairākās vietās, un ir iespēja paskatīties, kā citiem sanāk, paņemt sev nepieciešamo no tā visa. Vairāk braucam uz šiem svētkiem ne jau tāpēc, ka spēlējam izrādi, bet tāpēc, lai būtu kopā ar cilvēkiem, kuriem patīk darīt to, ko arī mums patīk darīt,” saka T.Ābeltiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.