Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā — akvareļglezniecība un stikla māksla

Foto: Gatis Bogdanovs

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā līdz 27.aprīlim aplūkojama Voldemāra Gudovska un Daiņa Gudovska akvareļu darbu izstāde “Akvareļglezniecība – krāsu prieks”. Izstādi papildina arī D.Gudovska stikla mākslas darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde atklāj pavasarim raksturīgo krāsu un dzīvības vibrāciju, kas caurvijusi abu mākslinieku darbus.

Pagājušās nedēļas nogalē mākslinieks no Siguldas D.Gudovskis viesojās muzejā un vadīja arī meistarklasi Gulbenes novada mākslas skolas audzēkņiem.

D.Gudovskis “Dzirkstelei” stāsta, ka ar akvareli viņš sāka strādāt divu gadu vecumā, ar stiklu – no 15 gadu vecuma. Izstādē aplūkojami daži no viņa stikla darbiem, kas pārsteidz ar formu daudzveidību. Mākslinieks atzīst, ka to tapšana ir sarežģīta. “Strādāju dažādās tehnoloģijās, sākot ar karsto apstrādi – tā ir pūšana, tad liešana, formēšana. Un tas ir dārgs prieks. Nākamā izstāde – tikai stikls man būs jūlijā, augustā Liepājas muzejā,” stāsta D.Gudovskis.

Savukārt, kas attiecas uz akvareļiem, tad izstādē aplūkojami D. Gudovska akvareļi, kas tapuši pēdējos divos, trīs, četros gados. “Ja salīdzina ar mana tēva akvareļiem, tad viņam tie ir konkrēti – viss nolasāms. Mani tas neinteresē. Viņš bija izcils tehniķis, bet es to nevaru un nemāku, man ir cita domāšana, cita domāšanas estētika. Es piedzimu tajā gadā, kad bija pirmā latviešu akvareļu izstāde – 1952. gadā. Es uzaugu ar izcilo latviešu akvareļgleznotāju paaudzi – Jurķelis, Petraškevičs. Esmu atvedis uz izstādi arī tēva darbu, kas ir veltīts Jurķelim. Izstādē ir divas paaudzes – un pilnīgi nesavienojamas. Mana tēva darbi ir citādāki, ar citu domāšanu – cita paaudze,” stāsta D.Gudovskis.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.