Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore ir Latvijas Muzeju padomē

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja vadītāja Valda Dārgais. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbeniete Valda Dārgais, kura vada Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju, ir kļuvusi par Latvijas Muzeju padomes locekli, pārstāvot Vidzemes plānošanas reģionu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis Muzeju padomi ir apstiprinājis turpmākajiem četriem gadiem – līdz 2026.gadam.

Muzeju padome ir konsultatīva Kultūras ministrijas institūcija, kas izveidota, lai veicinātu sadarbību un lēmumu pieņemšanu jautājumos, kuri saistīti ar valsts stratēģiju muzeju jomā, kā arī ar muzeju darbību un Nacionālā muzeju krājuma veidošanu un saglabāšanu.

6.oktobrī Muzeju padome ir apstiprinājusi atzinumu par Gulbenes vēstures un mākslas muzeja kārtējo akreditāciju – liecina publiskā informācija. Muzejs ir akreditēts uz turpmākajiem pieciem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muzeju padomes locekle Ināra Dundure padomes sēdē interesējās, vai pašvaldībai būtu iespējas atjaunot darbiniekiem pilnas slodzes. Uz to Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika paskaidroja, ka šobrīd tiek apzinātas iestāžu vajadzības, norādīja, ka šobrīd aktuālais jautājums ir visu iestāžu amata vietu pārstrukturizēšana. Viņa informēja, ka pašvaldība cer realizēt Vecgulbenes muižas oranžērijas ēkas, kurā atrodas muzejs, un Stāmerienas pils ēku energoefektivitātes projektus, kā arī ir plānots pārkārtot Gulbenes muzeja klēts apkures sistēmu un pieslēgt to pilsētas apkurei.

Muzeju padomes loceklis Jānis Garjāns sacīja, ka Gulbenes muzejs ir atradis savu darbības specifisko nišu saistībā ar Jūlija Madernieka un Jūlija Straumes kultūrvēsturisko mantojumu. Viņš interesējās, kā notiek apmeklējumu uzskaite āra teritorijā. V.Dārgais paskaidroja, ka ir uzstādīts apmeklētāju plūsmas skaitītājs, kā arī ir izveidots āra audiogids.

Muzeju padomes locekle Una Sedleniece jautāja par krājuma saglabāšanas apstākļu nodrošināšanu Stāmerienas pilī. V.Dārgais norādīja, ka šobrīd krasa apdraudējuma nav, bet muzejs ļoti cer uz ēkas energoefektivitātes projekta īstenošanu.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.