Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore piedalās Muzeju likuma precizējumu izstrādē

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Dārgais. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Lai izvērtētu konfliktsituāciju, kas izveidojusies starp Ogres pašvaldību un Ogres Vēstures un mākslas muzeju, 24.februārī notika kultūras ministra Naura Puntuļa sasauktā Muzeju padomes ārkārtas sēde – liecina Kultūras ministrijas publiski izplatītā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēdējā laika notikumu virtene: Jūrmalas bibliotēka, dziesmu un deju svētku kolektīvu vadītāju atalgojums, Rotko muzejs, tagad – Ogres muzejs. Aicinu uz šiem gadījumiem skatīties plašāk un muzeju gadījumā – potenciāli kopā ar muzeju nozari strādājot pie Muzeju likuma precizējumiem, iespējams, arī pie muzeju padomes lomas stiprināšanas,” sacīja ministrs.

Muzeju padome plāno izstrādāt priekšlikumus grozījumiem Muzeju likumā, kas stiprinātu muzeju autonomiju to pamatdarbības – pētniecības, krājuma veidošanas un komunikācijas ar sabiedrību – jautājumos.

Muzeju padomes sastāvā esošā Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Dārgais “Dzirkstelei” šajā sakarā teic: “Izskanēja – lai nebūtu politiskās iejaukšanās. Muzeji tiek akreditēti, un muzeju darbinieki kā profesionāļi darbojas saskaņā ar Muzeju likumu. Muzeju nozare – tā ir sava joma. Tagad ir runa par to, kā mazināt iespēju iejaukties muzeju darbā politiski. Šobrīd Muzeju padomē darbs pie priekšlikumu izstrādes nav noslēdzies. Pie tā tiek strādāts. Tas nav tāds vienas dienas jautājums. Un tas ir ministra uzstādījums, kuram es pilnībā piekrītu. Mēs atveram Muzeju likumu un pastiprinām muzeju autonomiju – to arī pauda ministrs. Un tajā skaitā varbūt stiprinām arī Muzeju padomes lomu. Šobrīd valstī ir izveidojusies tāda situācija, kad gan reģionālās reformas rezultātā, gan citu ietekmju/izpratņu rezultātā ir bijuši vairāki satraucoši gadījumi. To dēļ tagad arī ir jāpārskata Muzeju likuma saturs. Muzeju padomē visi jautājumi tiek iztirzāti un viss notiek ļoti caurspīdīgi. Tāpat kā caurspīdīgi notiek muzeju akreditācijas process un muzeju dokumentu apstiprināšana gan valstiskā līmenī, gan pašvaldību domes sēdēs. Kopumā viss ir skaidrs. Un te nevienam nav laika kaut kādām sarunām kuluāros.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Muzejs pašvaldības pakļautībā.Pašvaldības struktūrvienība.

  6
  1
 2. Gribat autonomiju? Kur problēma? Tikai arī visus savus rēķinus lai maksā paši, nevis no valsts vai pašvaldības naudas.

  16
  3
 3. Cik vispār Gulbenes muzejā darbinieku skaitas vai kāds zin tos liekēžus??????

  11
  6
 4. Un vēl tie komandējumi uz ārvalstīm! Lai brauc par savu personīgo naudu, ne pašvaldības. Labi iekārtojusies….

  12
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.