Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā var aplūkot izstādi “Jaunie arhitekti Latvijai”

Foto: “Gulbenesmuzejs.lv”.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs aicina aplūkot izstādi “Jaunie arhitekti Latvijai” Sarkanās pils mansardā, kas tapusi sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir aplūkojami no 2015. līdz 2021. gadam tapušie Arhitektūras fakultātes absolventu diplomprojekti, kuros risināti dažādu Latvijas pilsētu un apdzīvotu vietu ilgtspējīgas attīstības jautājumi.

Foto: “Gulbenesmuzejs.lv

Ģeogrāfiski piedāvātie risinājumi aptver visu Latviju – no Dienvidkurzemes rūpniecības centriem caur Zemgales līdzenumu kopienas piedāvājumiem un Vidzemes alus darītavas līdz pat Dienvidlatgales lidostas attīstības vīzijai.

Izstādes ekspozīcijā ietverto absolventu darbu kopainu precīzi ilustrē mūsdienu arhitektūras procesu raksturojošie atslēgas vārdi «pilsētvides dzīvotspēja», «vides integritāte un identitāte», «degradētas vides revitalizācija», kurus ikdienā lieto plašāka mēroga ietekmju un kopsakarību raksturošanai. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde 2021. un 2022. gadā pabijusi Daugavpilī, Cēsīs, Ogrē, Dobelē, Jelgavā, Zaļeniekos, Saldū, Liepājā, Grobiņā, Smiltenē, Siguldā, 2023. gadā Tukumā, Talsos, Ventspilī, Rojā un, protams, dažādās vietās Rīgā.

Foto: “Gulbenesmuzejs.lv

«Ceru, ka ceļojošā izstāde skatītājus vedinās uzmanīgāk ieskatīties savu pilsētu un lauku ainavā, atraisot katra iniciatīvu to pilnveidošanā un uzturēšanā. Mēs vēlamies parādīt mūsdienu arhitektūras un pilsētvides attīstības tendences un rosināt arī jauniešus – potenciālos arhitektūras studentus – izvēlēties šo radošo un dinamiski mainīgo profesiju,» saka Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātesdekāns Uģis Bratuškins.

Izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir noslēdzošais pasākuma Arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejas sarīkojumu ciklā. Tā tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Izstādes veidošanā piedalījās: Arhitektūras fakultātes zinātņu prodekāne profesore Sandra Treija, kuratore Velta Holcmane, projekta vadītāja Evita Serjogina un māksliniece Kima Abramova.

Biļetes var iegādāties muzeja Oranžērijā, kases tālrunis: 26575812.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.