Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs uzsāk īstenot “Erasmus+” projektu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Valsts izglītības attīstības aģentūra ir apstiprinājusi Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja iesniegto “Erasmus+” projektu pieaugušo izglītības sektorā “Mācīšanās pieredžu attīstīšana: radošie centri bez robežām”. Muzejs maza mēroga partnerības projektā iesaistīs četras partnerorganizācijas: biedrību “Radošā apvienība “Piektā Māja”” (Latvija), “Räpina Inkubatsioonikeskus” (Repinas radošuma māja Igaunijā), un “Kaş Halk Eğitim Merkezi” (Kaş pašvaldības sabiedriskās izglītības centrs Turcijā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Projekta idejas pamatā ir Gulbenes muzeja uzsāktā starptautiskā sadarbība un pieaugušo izglītošanas veicināšana dizaina, tradicionālo prasmju un lietišķās mākslas jomā, ko iedvesmojusi divu Gulbenes novadnieku, lietišķās mākslas meistaru Jūlija Madernieka un Jūlija Straumes mākslinieciskā darbība un radošais mantojums,” stāsta Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja projektu vadītāja Ilze Vanaga.

Partnerības mērķis ir: paplašinātas zināšanas un prasmes, kā arī veicināta uzņēmējpratība dizaina, tradicionālo prasmju un lietišķās mākslas jomās, nodrošinot starpkultūru mācīšanās iespēju jomas entuziastiem, profesionāļiem un ekspertiem, kā arī veicinot kultūru pieredžu apmaiņu un popularizēšanu. Mērķis tiek sasniegts, 12 mēnešu laikā realizējot trīs īstermiņa mācību mobilitātes Latvijā, Igaunijā un Turcijā, kā arī radot un popularizējot projekta rezultātus virtuālajā izstādē, kas atspoguļo mobilitāšu dalībnieku mācību sasniegumus un kultūras dažādību visās partnervalstīs, un trīs starptautiskās mācību programmās dizaina, lietišķās mākslas un tradicionālo prasmju jomā, ko izstrādās katra partnerorganizācija.

Kopējais projekta finansējums ir 30 000 eiro, kas tiek simtprocentīgi segti no programmas budžeta. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.