Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes pilsētas svētku programma ir plaša un dažādām gaumēm

Foto: Pārsla Konrāde.

Gulbenes pilsētas svētku “CEĻOpieJUMS”, kuri notiks 29. un 30.jūlijā, programma ir ļoti plaša, daudzveidīga un iespaidīga. Ikviens noteikti varēs atrast sev tīkamākos pasākums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītājs Atis Barinskis “Dzirkstelei” stāsta, ka ieskaņas pasākumi jau notiks pilsētas svētku nedēļā pie Gulbenes novada bibliotēkas, kur notiks dažādas aktivitātes un darbnīcas.

Gulbenes kultūras centra vadītāja Zeltīte Dūrīte papildina, ka pilsētas svētki domāti visām paaudzēm un pasākumi notiks dažādās pilsētas vietās: Gulbīšu parkā, centrālajā skvērā, Gulbenes vēstures un mākslas muzeja teritorijā, CSDD laukumā, kur sestdien vakarā notiks līdz šim Latvijā vēl nebijis šovs. Tam visam klāt svētku atmosfēru varēs baudīt pilsētas kafejnīcu terasēs. Bet vislielākās aktivitātes un lielā skatuve būs Vecgulbenes muižas parkā. “Baudīt pasākumus Vecgulbenes muižas parkā visērtāk būs tādā neformālā vidē. Jā, būs soli, bet var ņemt līdzi savas sedziņas,” saka A.Barinskis.

Balle – par brīvu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi pasākumi pilsētas svētku laikā būs par brīvu. Izņēmums ir piektdienas un sestdienas vakara koncerti un grandiozais šovs. Piektdien, 29.jūlijā, vakarā notiks grupas “Citi Zēni” koncerts, savukārt sestdien, 30.jūlijā, vakarā – grupas “Bet Bet” koncerts un moto kaskadieru šovs “Stuntfighters” ar elektroniskās mūzikas aizsācējiem grupu “Zodiac”. Z.Dūrīte un A.Barinskis skaidro, ka sestdien kompleksā biļete, kas maksā 10 eiro, būs uz abiem šiem pasākumiem. Biļetes var pirkt ne tikai internetā, bet arī Gulbenes kultūras centra kasē. Bērniem no 8 līdz 12 gadu vecumam biļetes cena ir 5 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja – brīva. Pasākuma dienā biļete būs dārgāka – 15 eiro.

“Ūdeni plastmasas pudelēs pasākuma vietā varēs ienest,” uzsver A.Barinskis. Pasākuma organizatori norāda, ka moto kaskadieru šovs kopā ar populāro grupu “Zodiac”, kurš notiks sestdienas vakarā CSDD laukumā, līdz šim nekur un nekad nav bijis. “Drošības apsvērumu dēļ apkārt laukumam būs žogs. Laukums ir pietiekami liels, vietas pietiks visiem. Šovs būs skatāms no visām pusēm,” stāsta A.Barinskis. Savukārt Z.Dūrīte piebilst, ka muzicēs arī pats komponists Jānis Lūsēns, bet vadīs šovu Ģirts Timrots.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” skaidro, ka pilnīgi visu bez nekādas pašu cilvēku līdzdalības maksas pašvaldība nevar īsti atļauties šīgada budžeta ietvaros. “Man ir arī sajūta, ka ne visos gadījumos visu nosaka cena, bet gan kvalitāte. Ja ir labs koncerts, mēs esam gatavi samaksāt. Kultūras programmas maksā, un, ja kaut ko vēlas piesaistīt klāt kvalitatīvāku, tad par brīvu mēs to vienkārši nevaram izdarīt,” saka A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Barinskis stāsta, ka ir palielinājušās mākslinieku, transporta izmaksas, tāpēc, ja vēlamies pēc pandēmijas visu darīt bez ierobežojumiem un vēlamies uzaicināt augstas klases māksliniekus, tad par to ir jāmaksā. “Lai varētu atļauties, tad šogad ir pieņemts lēmums, ka būs ieejas maksa, visi pārējie pasākumi ir par brīvu,” saka A.Barinskis un uzsver, ka pēc šova visi aicināti doties uz balli, kurā spēlēs “Bruģis”, un ieeja ballē ir par brīvu.

Muzikāls piedzīvojums

Piektdienas vakarā Gulbenes luterāņu baznīcā tradicionāli notiks pilsētas svētku atklāšanas koncerts, kurš arī ir par brīvu. Šoreiz koncerts saucas “Latvijas vasaras vakarā” un tajā muzicēs Jelgavas novada Valgundes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Krastu balsis” (ansambļa vadītājs Dāvis Beitlers, soliste Kristīne Bīmane). Programmā pārstāvēti dažādi laikmeti un autori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdienas vakarā Vecgulbenes muižas parkā noteikti ir vērts apmeklēt pasaules mūzikas grupas “Kanisaifa” koncertu, kurš arī ir par brīvu. “Kanisaifas” mūziku raksturo ceļojums cauri pasaules tautu mūzikas instrumentu skanējumam. “Kanisaifa” piedāvātās oriģinālkompozīcijas tiek veidotas un izpildītas, piemērojoties katrai situācijai individuāli, ļaujoties sajūtai un kopējai noskaņai. Tas var būt gan plūstošs, meditatīvs skanējums, gan vērsts uz karstu, ritmisku attīstību. Grupas radošais tēvs ir Latvijā pazīstamais perkusionists Nils Īle, tādēļ ritmam un publikas iesaistīšanai atstāta būtiska vieta grupas radošajā darbībā. “Kanisaifas” uzstāšanās caur tās dabisko skanējumu katram pasākumam piešķir īpašu noskaņu.

Itāļu, franču un latviešu virtuve

Sestdien centrālajā skvērā notiks Latvijā iemīļotu pavāru sacensības “Garšu cīņas” ar Valteru Krauzi. “Tiks iesaistītas arī Gulbenē pazīstamas personas, bet pagaidām neatklāsim, kuras. Arī viņi iesaistīsies gatavošanas procesā,” stāsta A.Barinskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baudīt pasaules kultūru varēs pilsētas kafejnīcu terasēs. A.Barinskis stāsta, ka terasēs būs akcentēta dažādu valstu tematika: “Rodos” – itāļu virtuve un noskaņojums, “Gardumā “- Francijas, “Kantes krogā”- Latvijas. “Piedalīsies arī mūsu novada amatiermākslas kolektīvi, lai radītu šo sajūtu,” saka A.Barinskis. Terases būs atvērtas no pulksten 15.00 līdz 21.00, bet intensīvāka programma būs iekļauta īsākā laika periodā, lai var apmeklēt un izdzīvot īpašo noskaņojumu visās trīs terasēs. Skanēs atbilstoša mūzika, būs atbilstošs noformējums un ēdieni.

Pilsētas svētkos būs aktivitātes arī bērniem. Sestdien Vecgulbenes muižas parkā notiks koncertuzvedums visai ģimenei “Ričijs Rū rīko koncertu”, šis koncerts arī par brīvu. Latvijā iemīļotais bērnu grāmatas varonis lācēns Ričijs Rū dodas savā tūrē ar koncertuzvedumu. Kopā ar Reiniku ģimeni un draugiem uz skatuves tiks atdzīvināti piedzīvojumi, kas attēloti grāmatā un dziesmu albumā “Ričijs Rū rīko koncertu”. Savukārt sestdien Gulbīšu parkā visas dienas garumā bērniem būs piepūšamās atrakcijas, sejiņu apgleznošana, varēs iegādāties cukurvati. Te gan vecākiem jārēķinās, ka par to būs jāmaksā. Pilsētas svētku ietvaros notiks arī sporta aktivitātes, kā arī mākslas festivāls “Divi Jūliji”, sīkāk par tiem lasiet nākamajos “Dzirksteles” numuros.

– Inita Savicka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien, 29.jūlijā

Jauniešu aktivitātes “Līdzdarbojies” – no pulksten 15.00 līdz 18.00 Vecgulbenes muižas parkā,

pilsētas svētku atklāšanas koncerts “Latvijas vasaras vakarā” – pulksten 18.00 Gulbenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā,

pasaules mūzikas grupas “Kanisaifa” koncerts – no pulksten 19.00 līdz 20.30 Vecgulbenes muižas parkā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

grupas “Citi zēni” koncerts – no pulksten 22.00 līdz 23.00 Vecgulbenes muižas parkā.

Sestdien, 30.jūlijā

“Garšu cīņas” ar Valteru Krauzi – no pulksten 11.00 līdz 15.00 centrālajā skvērā,

koncerts bērniem “Ričijs Rū” – no pulksten 12.00 līdz 13.00 Vecgulbenes muižas parkā,

pasaules kultūra kafejnīcās – no pulksten 15.00 līdz 21.00 “Rodos”, “Kantes krogā”, “Gardumā”,

grupas “Bet Bet” koncerts – no pulksten 21.00 līdz 22.30 Vecgulbenes muižas parkā,

moto kaskadieru šovs “Stuntfighters” ar grupu “Zodiac” – no pulksten 23.00 līdz 00.30 CSDD laukumā,

balle ar grupu “Bruģis” – no pulksten 24.00 līdz 4.00 Vecgulbenes muižas parkā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Baigā bilde. Rada riktīgu svētku noskaņojumu! Varēja vēl kādu veceni ar trim zobiem un cigareti uz tās pils fona nofotkāt.

  12
  4
 2. Kas sestdien Gulbīšu parkā būs par maksu? Piepūšamās atrakcijas? Sejiņu apgleznošana? Cukurvate?
  Uzrakstīts kaut kā pirmklasnieku līmenī.

  7
  1
 3. Zodiac…no kāda naftalīna skapja tad tas ir izvilkts? Tas caunītis toč nav pilns rublis, ja šitās grupas aicina uz laukiem un vēl liek maksāt.

  7
  8
 4. Apskatīju to jūsu programmu. Kaut kā pilnīgi nekas nesaista. Citi zēni, omg! Tas ir domāts līdz 20 vai pēc 70, man vēl nav tā marasma pakāpe, lai klausītos citus zēnus. Bet bet un zodiakam jau smiltis birst. Mūzika zodiakam varbūt klausāma, bet, kāpēc maksāt un barot odus, ja tikpat skanēs pa visu pagastu? Kāpēc Gulbenē viss tik garlaicīgs? Pilsētas svētki ir par naudas atstāšanu mazajam biznesam, bet tiešām neredzu nevienu pasākumu, kur gribētu atstāt savu desmitnieku. Ja būs tirdziņš, varbût kaut ko nopirkšu, bet citādi garlaicīgi un neinteresanti.

  9
  6
 5. Apskatīju programmu, man patīk, ka visi pasākumi ar 30min.pauzi, līdz ar to varēs paspēt aiziet/aizbraukt un visu redzēt, ja vien būs vēlme.
  Par maksas pasākumime varētu diskutēt, ja svētki, tad varētu būt arī bez maksas.
  Programma plaša, čīkstētājiem nekad nebūs labi. Pārējie ies un baudīs! 🙂

  P.S. Nu par naudu runājot, sestdien Balvu pilsētas svētkos noslēguma koncerts un balle bija bez maksas.

  10
  5
 6. Starp citu, noslēguma balle Gulbenes pilsētas svētkos ir bez maksas. Var dejot uz nebēdu visi gribētāji

  3
  3
 7. Gundega Ķikuste pagājušajos pilsētas svētkos latiņu pacēla augstu. Gulbenei tas bija kas nebijis, pārsteidzošs. Diemžēl ar šiem svētkiem atkrītam atpakaļ kādreizējā līmenī. Paldies pagājušo svētku organizētājiem!

  7
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.