Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes Tautas teātris vasaras saulgriežos skatītājiem uzdāvina pirmizrādi

Foto: Gatis Bogdanovs.

Skatītāju atsaucību un mīlestību baudīja Gulbenes Tautas teātris, kurš vasaras saulgriežu vakarā, 21.jūnijā, brīvdabā parādīja savu jauniestudējumu – Baibas Jukņēvičas lugu “Pilsētnieki”. Izrāde notika Gulbenes centrā – Gulbīšu parkā. Visi interesenti izrādi varēja apmeklēt par brīvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cilvēku atnāca daudz. Nebijām rēķinājušies ar tādu skatītāju skaitu, tāpēc izrādes laikā vēl pievedām klāt papildu solus,” “Dzirkstelei” stāsta Gulbenes kultūras centra direktore Zeltīte Dūrīte. Viņa domā – Gulbenei jāpatur šī tradīcija, kad vasaras saulgriežos vietējais amatierteātris priecē savus skatītājus. Gulbenes Tautas teātra režisore Ineta Krastiņa laikrakstam uzsver – tāda sena tradīcija pilsētā jau agrāk ir bijusi, tagad tā vienkārši ir atjaunināta.

Savu jauniestudējumus – jautro, dzīvespriecīgo lugu “Pilsētnieki” – Gulbenes Tautas teātris vēl šovasar labprāt vedīšot brīvdabā rādīt skatītājiem visur, kur tiks saņemts uzaicinājums. Izrāde ir labestīga humora un asprātību bagāta un stāsta par pilsētnieku pārcelšanos uz dzīvi laukos, kas mūsdienu Latvijā pamazam kļūst par arvien biežāk novērotu parādību. Izrādē darbojas aktieri Ģirts Jogurs, Klaids Sevostjanovs, Viola Garā, Līga Seņkāne, Evita Zālīte, Jeļena Vasiļjeva, Ruta Pliķēna, Loreta Kalniņa, Lana Cinglere, Indulis Briedītis, Aigars Magone, Jolanta Šķirpāne vai I.Krastiņa.

Pirmizrāde Gulbenē 21.jūnijā noritēja Līgosvētku gaidīšanas noskaņās. Bija atbilstošs noformējums. Arī skatītājiem bija sarūpēts cienasts. To visu par kultūras centra līdzekļiem sagādāja tā darbinieki. Visās norisēs klāt bija arī Z.Dūrīte. Viņa laikrakstam uzslavē I.Krastiņu kā kultūras darbinieci, pie kuras tiecas cilvēki. “Inetai piemīt harisma, un viņa izstaro mieru un labestību. Uz viņu var paļauties – ja apņemas, izdarīs. Inetai piemīt tāda īpašība kā patiesums visā, ko dara,” saka Gulbenes kultūras centra vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Krastiņai ir izdevies atjaunināt kolektīva sastāvu. Arī jauniestudējumā uz skatuves darbojās 13 aktieri, kas ir ievērojams skaits. Starp šiem aktieriem ir gan ilggadējie kolektīva biedri, gan jaunpienācēji. Dekorācijas izrādei veidojis vietējais mākslinieks, amatierteātra dalībnieks Ģ.Jogurs. “Viņš pie dekorācijām strādāja vairākus vakarus,” stāsta Z.Dūrīte.

“Man patika būt scenogrāfam un dekorāciju veidotājam. Nekādas papildu nauda šī uzdevuma pildīšanai nebija. Izmantot varēja tos materiālus, kas kultūras centram bija. Tā ka viss tapa par pašu līdzekļiem,” laikrakstam teic Ģ.Jogurs. Gulbenes Tautas teātrī viņš ir atgriezies pēc ilgāka pārtraukuma. Iepriekš piedalījies izrādēs, kuru režisore bija Edīte Siļķēna. Par I.Krastiņu kā režisori Ģ.Jogurs saka – viņa neesot tik stingra kā Edīte, dodot aktieriem vairāk brīvas vaļas.

“Izrāde patika, nezinu, kā skatītājiem. Izrādes tēma ir interesanta. Un par savu atveidoto tēlu varu teikt, ka laikam es gandrīz notēloju sevi pašu,” teic Ģ.Jogurs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilggadējā Gulbenes Tautas teātra aktrise L.Seņkāne par savu dalību jauniestudējumā “Dzirkstelei” saka tā: “Bija daudz skatītāju, un pirms izrādes jutu lielu satraukumu. Kādā brīdī pat likās, ka neko no savas lomas vairs neatceros. Taču, kad biju spēles laukumā un sajutu skatītāju reakciju, dzirdēju smieklus, sajūta bija ļoti laba. Arī pēc izrādes dzirdēju labas atsauksmes. Tas viss mudina nemest plinti krūmos un turpināt darboties šajā amatierteātrī.”

I.Krastiņa teic – šoreiz viņai pašai nācās “ielēkt lomā”, jo kāda no aktrisēm sava tiešā darba dēļ nevarēja piedalīties izrādē. “Ja neesmu pirmizrādi redzējusi no skatītāju pozīcijām, man ir grūti spriest, kā mēs izskatījāmies no malas,” skaidro režisore. Viņa ir gandarīta par jauno aktieru papildinājumu amatierteātrī, turklāt šie cilvēki ir paši pieteikušies. Piemēram, Ruta Pliķēna, Lana Cinglere un citi. Tātad viņos ir vēlme darboties, būt uz skatuves. Taču uzsver, ka faktiski šie jaunie kopā ar kolektīvu ir jau trīs gadus un ir iesaistījušies kādas citas izrādes tapšanā, kura sakarā ar pandēmiju pagaidām nav nonākusi līdz skatītāju vērtējumam. Runa ir par Artas Dzīles lugu “Vakars ar pīlādžu tēju”. Rudenī atsākšoties mēģinājumi šai izrādei. Skatītāji to novērtēt varēšot novembrī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.