Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ivara Selecka jaunajā lielfilmā “Zemnieki” arī Aldersonu ģimene no Rankas

Pirmizrāde notika kinoteātrī “Splendid Palace” Rīgā. Publicitātes foto.

Režisora Ivara Selecka filma “Zemnieki” portretē Latviju un tās cilvēkus 21. gadsimtā. Starptautisko pirmizrādi tā piedzīvos lielākajā Eiropas dokumentālo filmu forumā IDFA Amsterdamā, kas notiks no 9. līdz 20. novembrim. Bet pirmizrādi Latvijā apmeklēja daudzi Latvijas dokumentālā un aktierkino slavas veidotāji – Miks Zvirbulis, Laima Žurgina, Tālivaldis Margēvičs, Andrejs Apsītis, Ivars Zviedris,Valdis Eglītis, Ieva Romānova, kā arī dažādu paaudžu Latvijas kinematogrāfisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dokumentālā filma “Zemnieki” portretē sešas dažādas ģimenes un parāda Latvijas lauku dažādību 21. gadsimtā. Filmas varoņi dzīvi viensētās prom no pilsētas kņadas izvēlējušies ļoti atšķirīgu iemeslu dēļ. Daži vairs nevēlējās vadīt savu dzīvi birojā, sastrēgumos un virtuālā pasaulē, viņi vēlējās kaut ko īstu un patiesu. Daži lēmumu pārcelties uz laukiem pieņēmuši paši, citiem savukārt bija jādodas līdzi ģimenei. Bet viņus visus vieno vēlme pēc stabilitātes, ko sniedz pašu zeme un māja. Kopā ar filmas varoņiem – Aldersonu, Bartkeviču, Grāpju, Kaupužu, Krivtežu un Rehtšpreheru ģimenēm – skatītājs pavadīs lauksaimnieka viena gada dzīves ciklu, kas sāksies ar pavasara sēju un beigsies ar rudens ražas novākšanu un zemes sagatavošanu nākamajam gadam.

Pirmizrāde notika kinoteātrī “Splendid Palace” Rīgā. Publicitātes foto.

Atklājot pirmizrādi “Splendid Palace”, Ivars Seleckis atcerējās savas bērnības stāstu: “Mums bija govs, saucās Gauja. Govs kā govs, bet, kad sākās juku laiki, govs ieguva milzīgu vērtību. Un, kad mums ātri naktī nācās izvākties, tuvojās tanku kauja, tas bija 1944. gada jūlijs, mēs no laukiem pārcēlāmies uz Rīgu, un govs arī bija līdzi, dzīvoja pie “Splendid Palace”, mājā, kur prezidents dzīvo. Tur pagalmā bija vācu garāža, un tur tā govs tika iemitināta. Ģenētiski mēs tak nākam no zemniekiem.”

Filma “Zemnieki” veidota studijā “Mistrus Media”, kur Ivars Seleckis jau iepriekš veidojis filmu “Turpinājums”, īsfilmu “Ķīpsalā” un šobrīd uzsācis darbu pie jaunas filmas ar “Turpinājums” varoņiem pēc septiņiem gadiem. Filmā “Zemnieki” režisors Ivars Seleckis savos teju 88 gados strādāja kopa dažādu paaudžu kinematogrāfistiem: filmas scenārija autori ir Andris Vanadziņš un sociālantropoloģe Dace Dzenovska, galvenais operators – Valdis Celmiņš, komponists – Kārlis Auzāns, montāžas režisors – Armands Začs, skaņu režisors – Ernests Ansons, producenti – Gints Grūbe un Elīna Gediņa-Ducena, izpildproducente – Annija Korpa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filmas veidošanu atbalsta Nacionālais kino centrs un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Latviesi ir zemnieku tauta..katra latvieti mit zemnieks.. kaut vai pilsetaa uz balkona gribas iestadit savu pukli to kopt un lolot…tagad saimnieko lielako tiesu lielzemnieki..lauksaimnieciba ir latvijas ekonomikas pamats…lauksaimnieciba ir dzivesveids..kura nav konkreta darba laika..bet darbs ir gruts…padldies visiem kuru aicinajums ir lauksaimnieciba..kuri sausii no nulles.. parvar grutibas un neveiksmes jo lauksaimniecibas panakumus iun razu ietekmee laika apstakli…paldies par filmu..tai ir dokumentala vertibal.latviesu kino

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.