Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Joziens pa Gulbeni” finišējis

1.vietas ieguvēji. Foto: Gulbenes novada bibliotēka.

Gulbenes novada bibliotēka pilsētas dzimšanas dienas mēnesī rīkoja “Jozienu pa Gulbeni”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aktivitātes mērķis bija aktīvi un radoši kopā pavadīt laiku gan ģimenēm, gan klašu kolektīviem, labākajiem draugiem, iepazīstot pilsētas ēkas, ielas un notikumus – vērojot apkārtni, meklējot internetā, grāmatās un savā prātā,” saka Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja Solvita Lībere.

Katrai komandai tika sagatavota aploksne ar darba burtnīcu, sīkgrāmatiņu un karodziņu. Kopumā pieteicās 27 komandas, tiesa, dažas uzdevumus līdz galam neizpildīja. “Uzdevumi bija dažādi – viens no grūtākajiem, kā atzina dalībnieki, bija jautājums par Beni. Benis ir teikas varonis, kurš kalpojis pie barona par kučieri un bijis diezgan liels alus dzērājs. Kādā reizē Benis saderējis krogū, ka izdzers visvairāk alus, vinnējis, taču bijis tik sareibis, ka barons licis Beni ratos, sakot: ”Guli, Beni, guli!” Tā radies Gulbenes vārds. Šo teiku var izlasīt tikai Gulbenes novada bibliotēkas novadpētniecības lasītavā. Lasot atbildes uz jautājumiem, gan uzzinājām jaunu lietu, kas arī tagad ieies vēsturē. Izrādās, par Beni saukts Gulbenes “Buku” spēlētājs Raitis Garais! Komanda “Divas no četrām” deva šādu atbildi, kura tika ieskaitīta kā pareiza! Paldies visām 20 komandām, kuras iesniedza atbildes uz jautājumiem un sūtīja savus foto pie ēkām, kuras bija jānofotografē. Paldies un milzīgs prieks par interesanti, radoši un pārsteidzoši aizpildītajām sīkgrāmatiņām. Tieši sīkgrāmatiņas bija tās, kuras šoreiz izšķīra, kuras komandas saņems uzvarētāju godu,” saka S.Lībere.

1.vietu izcīnīja komanda “IRI”, kuras sīkgrāmatiņa bija tā, kas nopietnajai bibliotekāru žūrijai patika vislabāk. “Gandarījums, izlasot komandas pateicības vārdus: “Paldies komandai, kura organizēja šo konkursu. Bija interesanti atsaukt atmiņā kādreizējās pilsētas ainas, uzzināt un izzināt kaut ko jaunu un radoši izpausties!” Sīkgrāmatiņa mūs priecēja ar origami, nelielu atmiņu stāstu un dzejolīti par Gulbeni. Paldies Kokoreviču ģimenei!” saka S.Lībere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
2.vietas ieguvēji. Foto: Gulbenes novada bibliotēka.

2.vietā – komanda “Ko nezinām, to uzzināsim”, kurā piedalījās Gulbenes Dienas aprūpes centra īpašie cilvēki kopā ar darbinieci. “Komandas pārstāvji atzina, ka neesot bijis nemaz tik viegli, jo neesot pieticis ar vienu dienu, komanda pie vajadzīgajiem objektiem devusies vairākkārt. Visgrūtāk bijis saprast jautājumu par Beni. Šīs komandas sīkgrāmatiņā bija aplikācijas un neliela rūpīgi uzzīmēta glezniņa,” stāsta S.Lībere. “3.vietā – komanda “Divas no četrām”. Komandas sīkgrāmatiņā izlasījām dzejolīti par šo aktivitāti un uzzinājām, ka iesauka Benis bijusi “Buku” spēlētājam Raitim Garajam.”

Tika piešķirtas arī divas veicināšanas balvas – komandai “Sprīdīši”, kura apvienoja četrus vienas klases skolēnus, un komandai “Pēdu dzinēji”, kuras sūtītie foto priecēja ar oriģināliem kadriem.

“Vēl gribas pieminēt Gulbenes novada vidusskolas 5.g klasi un skolotāju Zitu Grīnbergu – šajā klasē aktivitātei pieteicās četras komandas un visas četras komandas uzdevumus izpildīja! Tabula ar visu komandu punktu kopskaitu atrodas Gulbenes novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, un, ja kādas komandas dalībniekiem ir interese par saviem un citu komandu darbiem, nāciet un skatieties!” aicina S.Lībere.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.