Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kalnienā izbauda ragavu ralliju

Foto: Gatis Bogdanovs.

Ar salmu lelles dedzināšanu pagājušās nedēļas nogalē Kalnienā tika aizvadīts “Ragavu rallijs Meteņos”, kurā piedalījās 17 komandas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kalnienas tautas nama vadītāja Marina Nagle, kura bija šī pasākuma organizatore, “Dzirkstelei” stāsta, ka uz ragavu ralliju dalībnieki ieradās individuāli. Bija izveidota speciāla trase 210 metru garumā, un piedalījās ragavu rallijā ne tikai vietējie, bet bija atbraukuši arī interesenti no Alūksnes puses. Labākais rezultāts – 1 minūte un 14 sekundes.

“Parasti Kalnienā šajā laikā tika organizētas “Ziemas dienas”, bet, tā kā tagad liels cilvēku skaits kopā pulcēties nevar, kā arī ņemot vērā lielo saslimstības pieaugumu ar Covid-19, izdomājām šādu pasākumu. Bija trīs stundas laika, kad cilvēki nāca un varēja svaigā gaisā aktīvi pavadīt laiku, jo cilvēki meklē iespējas pavadīt brīvo laiku vietās, kur tik ļoti kopā nepulcējas lielas tautas masas. Ir piesardzīgi,” stāsta M.Nagle.

Tā kā Meteņos ir jāpārdomā viss iepriekšējā gadā paveiktais, kā arī jāuzstāda jauni mērķi nākamajam gadam, tad pasākums noslēdzās ar salmu lelles dedzināšanu, kurā bija ievietotas lapiņas ar sarakstītajiem grēkiem, lai tie sadeg. Tikpat svarīga kā salmu lelles dedzināšana Meteņos ir arī kustība – braukšana, šļūkšana, kustības piešķiršana, un par to pamatīgi tika padomāts arī šajā pasākumā. Tie, kas piedalījās ragavu rallijā, piemēram, mazā Annika ar māmiņu Ievu un arī māsas Sindija un Sonora Kļaviņas, “Dzirkstelei” atzīst, ka nemaz tik vienkārši nebija pieveikt 210 metrus garo trasi.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.