Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Ar humoru par nopietno

A II Pozitīvs, kas dzimis kā Artūrs Vaišļa, kā pats raksta, ir EX policists, 16 grāmatu autors un Rakstnieku savienības biedrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Autors Arturs Vaišļa ir bijušais Valsts policijas pusvadītājs jeb pusvadošs darbinieks, kurš, apzinoties, ka šajā gaudu pilnajā zemē latviešu literatūrā izmisīgi trūkst pa kādai humordevai, devās talkā ar piestūķētiem policistu folkloras pērļu maisiem padusē”,” rakstīts autora mājaslapā. Viņa grāmata “Piektā” ir humoristiskās sērijas “Pogainie NE zvēri” V grāmata.

Viens no literatūras uzdevumiem ir ļaut mums iepazīties ar dzīves netīkamo pusi, un “Piektā” saviem lasītājiem sagādā šo vērtīgo iespēju. Ironiski. Reizēm kariķēti. Bez “pī” vārdiņiem.

“Arī policisti ir tikai cilvēki, tāpēc arī policistiem nekas cilvēcisks nav un nemaz nevar būt svešs. Piemēram, patīkamas kompānijas. Arī – garumgaras un noteikti visādiem vēsturiskiem un zinātniskiem faktiem piesātinātas sarunas, neatstājot bez ievērības policista darba ētiku un estētiku. Pats par sevi saprotams – mērena iešņabošana, noteikti kārtīgi uzkožot, bet, ja process notiek pie ūdeņiem un ar makšķeri rokās vai vismaz prātā, – jo labāk. Taču vismaz vienā ziņā policisti atšķiras no caurmēra Latvijas iedzīvotājiem – profesijas specifikas dēļ viņiem gadījies visai cieši saskarties ar visdažādākajiem sabiedrības slāņiem un šīs saskarsmes gaitā uzkrāt milzu pieredzi, kas tā vien prasās tapt ietverta vārdos, ko policisti arī nekavējas darīt. Par to – šajā grāmatā, un nav liela nelaime, ja aiz katras drāmas var slēpties anekdote, bet visdullākā anekdote spēj pārtapt drāmā. Skarbā realitāte ne tādus vien jokus spējīga dabūt gatavus.” (Guntis Berelis)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi A II Pozitīvs grāmatu “Piektā” ar autora ierakstu.

1. Kā sauc autora mājaslapu?

a) “pozitivie.lv”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) “pogainie.lv”,

c) “smiekligie.lv”.

2. Kopš kura gada A II Pozitīvs ir Rakstnieku savienības biedrs?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 2016.gada,

b) 2017.gada,

c) 2018.gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kā sauc pasakas, ko autors izdevis kā Arturs Balts?

a) “Bzzz pasakas”,

b) “Brrr pasakas”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) “Drrr pasakas”.

Sūti atbildes līdz 6.martam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

22.februārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) grāmata “Ērms un feisbuks” izdevniecības “Liels un mazs” 2021.gada pirktāko grāmatu sarakstā ir 6.vietā; 2. b) stāstā “Igauņu kopīgais noslēpums” atklājas, ka igauņus vieno kopīga īpašība – iesnas; 3.b) animācijas studija “Atom Art” ekranizē Andrusa Kivirehka darbu “Oskars un lietas”. Andrusa Kivirehka grāmatu bērniem “Ērms un feisbuks” saņems Elza Priede. Balvu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Konkursa atbildes

25.februārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbilde: luga “Labie cilvēki” Brodvejā piedzīvoja pirmizrādi 2011.gadā. Ielūgumu uz Valmieras drāmas teātra izrādi “Labie cilvēki”, kas Gulbenes kultūras centrā notiks 3.martā pulksten 18.30, saņems: Aija Lietuviete, Antons Skudra, Arta Kraukle, Valtis Krauklis, Daira Ģērmane, Una Tilgase un Evija Švarce-Švampāne. Ielūgumus var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.