Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: “Atgriežamies Latgolā”— Lejasciemā (papildināts ar interviju un atbildēm)

REŽISORS Valdis Lūriņš aicina: “Cerams, ka skatītāju sirdis uzrunāsim ar komiskām un reālām epizodēm, muzikālu dauzīšanos, kā arī sadziedāsimies labi zināmajās un trakajās latgaliešu dziesmās.” Publicitātes foto

13.jūlijā pulksten 19.00 Lejasciema estrādē būs vērojams koncertuzvedums “Atgriežamies Latgolā”, kura režisors ir Valdis Lūriņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latgales cilvēku spēks un humora dzirksts, kā arī vairāk nekā 100 nospēlētas “Latgola.lv” izrādes iedrošinājušas autorus veidot koncertuzvedumu “Atgriežamies Latgolā”. Šajā kompānijā ir apvienojušies režisors Valdis Lūriņš, komponists Valdis Zilveris, dziesmu tekstu autors Jānis Peters, Latvijas Nacionālā teātra aktieri un grupa “Baltie lāči”. Latgaliešu stāstus pierakstījusi Danskovīte, īstena latgaliete, kuru Latvijā pazīst kā “Ontona i Annes” radītāju.

Un kas gan var būt interesantāks par patiesiem stāstiem! Stāstiem, kuros klausoties mute paliek vaļā: “Ej nu ej! Nelej! Vai tiešām tā var būt?” Latgales stāsti ir stipri un krāsaini kā Latgales keramika. Daudzus Baltinavas stāstus daudzi jau iepazinuši Danskovītes lugās, arī Nacionālā teātra izrādēs “Latgola.lv” divās sērijās, kur daļēji mēģināts runāt latgaliski.

Lai kādi vēji ir pūtuši, Latgale kā Latvijas priekšpostenis ir turējusies godam – ja šim novadam dara pāri, latgalietis var būt strašnis. Ja vajag, mietu paņems rokās!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latgales stāstus izspēlēs un izdziedās Nacionālā teātra aktieri Indra Burkovska, Dace Bonāte, Anna Klēvere, Voldemārs Šoriņš un Mārcis Maņjakovs. Dzejnieka Jāņa Petera “Latgales.lv” teksti un komponista Valda Zilvera mūzika skanēs kopā arī ar īsteniem Latgales patriotiem – grupu “Baltie lāči” un solistu Andri Baltaci.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un “Bilesuparadize.lv”. Biļetes cena – 22 eiro.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi ielūgumu uz koncertuzvedumu “Atgriežamies Latgolā”, kas Lejasciema estrādē notiks 13.jūlijā pulksten 19.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Kurš izrādē “Latgola.lv 1” spēlēja Ontonu?

a) Voldemārs Šoriņš,

b) Uldis Dumpis,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Pēteris Liepiņš.

2. Kāsauc Ontona un Annes kaimiņus?

a) Pīters un Mare,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Pits un Marlēna,

c) Pēteris un Māra.

3. Kad notika izrādes “Latgola.lv 2” pirmizrāde?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 2013.gadā,

b) 2014.gadā,

c) 2015.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūti atbildes līdz 27.jūnijam uz e-pastu “info@dzirkstele.lv” ar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

21.jūnijā laikrakstā “Dzirkstele” publicētā konkursa atbildes: 1. b) izrādē “Latgola 1” Ontonu spēlēja Uldis Dumpis; 2. a) Ontona un Annes kaimiņus sauc Pīters un Mare; b) izrādes “Latgola 2” pirmizrāde notika 2014.gadā. Ielūgumu uz koncertuzvedumu “Atgriežamies Latgolā”, kas Lejasciema estrādē notiks 13.jūlijā pulksten 19.00, saņems Andrejs Smirnovs. Ielūgumu var saņemt redakcijā.

Publicitātes foto: Klāvs Vasiļevskis

SARUNA: Režisors Valdis Lūriņš: “Mūsu izrāde ir par dzīvošanu šajā zemē, par to, kas mums pieder un ko neviens nevarēs mums atņemt”

Režisors Valdis Lūriņš. Publicitātes foto

«Kas gan var būt interesantāks par patiesiem stāstiem… Stāstiem, kuros klausoties, mute paliek vaļā: «Ej nu ej!, Nelej!, Vai tiešām tā var būt?». Latgales stāsti ir stipri un krāsaini kā Latgales keramika. Daudzus Baltinavas stāstus jūs esat iepazinuši gan Danskovītes lugās, gan arī Latvijas Nacionālā teātra izrādēs «Latgola.LV» divās sērijās, kur daļēji mēģinājām runāt latgaliski. Lai kādi vēji ir pūtuši, Latgale kā Latvijas priekšpostenis, ir turējusies godam Jo, ja šim novadam dara pāri, latgalietis var būt strašnis. Ja vajag, mietu paņems rokās!» Tā saka koncertuzveduma «Atgriežamies Latgolā» režisors Valdis Lūriņš, ieskicējot  izrādi, kura 13.jūlijā plkst. 19.00 notiks Lejasciema estrādē.

Savulaik Latvijas Nacionālajā teātrī tika nospēlēts diezgan daudz «Latgola.LV» izrāžu, turklāt divas sērijas. Kāpēc tapa trešā?

Iemesls noteikti nebija tas, ka mēs toreiz kaut ko neizstāstījām līdz galam. Principā šis ir jauns stāsts, kurš pirmajā daļā balstās uz komponista un izrādes mūzikas autora Valda Zilvera latgaliešu dziesmām un stāstiem par Baltinavu. Sazinoties ar abu iepriekšējo lugu autori Danskovīti un, meklējot materiālus, atklāju, ka viņai ir «Ontana un Annes» turpinājums, un tā izrādes otrajā daļā esam salikuši kopā šā stāsta astoto un devīto daļu, un tā nu izrādes otrā daļa ir Ontana un Annes tālāko piedzīvojumu turpinājums. Protams, arī izrādes otrajā daļā skan gan latgaliešu dziesmas, gan Valda Zilvera melodijas. Turklāt šis stāsts ir svarīgs ne tikai tāpēc, ka tas vēsta par Latgali, bet arī tādēļ, ka šādi gribam atzīmēt izcilā latviešu dzejnieka Jāņa Petera 85.jubileju, kuru viņš svin 30.jūnijā, jo lielākā daļa izrādē skanošo dziesmu teksti ir tieši Petera roku darbs.

Vai šajā koncertuzvedumā parādās jauni varoņi, jeb skatītāji satiksies ar tiem pašiem tēliem, kurus viņi iepazina pirmajās divās «Latgolas» sērijās?

Jaunu tēlu nebūs, varbūt nedaudz pamainījušies aktieri, kuri atveido skatītāju iemīļotos varoņus. Ontana lomā būs Voldemārs Šoriņš, Pītera lomā (savulaik izrādēs to spēlēja Voldemārs Šoriņš – red.) iejutīsies aktieris Mārcis Maņjakovs, Anne joprojām būs Dace Bonāte, viņas kaimiņieni Mari atveidos Indra Burkovska, un Ontana meitu joprojām spēlēs Anna Klēvere.

Taču, ja runājam par jauniem tēliem – tie noteikti ir populārās grupas «Baltie lāči» mūziķi, turklāt Andris Baltacis ir ne tikai grupas solists, bet otrajā daļā viņš spēlē Geņuku. Viņi ir izcili aktieri!

Protams, «Baltie lāči» ir gana populāri gan Latgalē, gan citviet Latvijā, taču – kāpēc viņi tika iesaistīti izrādē kā aktieri?

Ideja par «Balto lāču» iesaistīšanu nāca no izrādes producenta Sanda Mohovikova. Man šī doma patika, jo grupa patiešām joprojām ir ļoti populāra – gan savās dauzonīgajās izpausmēs, gan ar dziesmu smeldzīgo un romantisko saturu. Kad satikāmies, mums ļoti ātri radās kompānijas sajūta, un, būdami latgalieši, grupas mūziķi tiešām ir cilvēki ar atvērtu sirdi un gatavi strādāt, piedurknes atrotīdami. (Smaida.) Lai nu visi aktieri tā strādātu kā šie puiši, jo viņiem ir svarīgs skatītājs, un, pat ja gadās nelielas neprecizitātes, kas var būt jebkurā izrādē, viņi gādā, lai rezultāts būtu pēc iespējas labāks.

Kas, tavuprāt, ir šīs izrādes auditorija?

Man liekas, ka cilvēki visā Latvijā, jo, lai gan stāsts lielā mērā ir par Latgali, tajā pašā laikā tas ir stāsts par visu Latviju, par mums visiem. Par dzīvošanu šajā zemē, par to, kas mums pieder un ko neviens nevarēs mums atņemt. Mazliet arī par ilgām piedzīvot citus laikus – ne tikai materiāli, bet arī dzīvot pilnvērtīgi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.