Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss: Bilžu grāmatā “Ineses māja” atklāj arhitekta darbu

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laidusi klajā Guntas Šnipkes bilžu grāmatu “Ineses māja” ar Annas Vaivares ilustrācijām. Grāmata adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā “projektā” satiekas divas arhitektes, kas vienlaikus aktīvi darbojas citā radošā jomā: ilggadējā Liepājas arhitekte un dzejniece Gunta Šnipke un arhitekte un grāmatu ilustratore Anna Vaivare. Jautrajā bilžu grāmatā, kurā ir ļoti daudz, ko pētīt, viņas stāsta par māju, kuras projektu arhitektei palūdz dzejoļa varone Inese. Gan Inesei, gan, iespējams, daudziem lasītājiem ir priekšstats, ka arhitekts tāpat vien piesēžas pie galda un “uzzīmē mājiņu”, kādai tai būtu jāizskatās – un celtnieki var ķerties pie būvēšanas. Taču dzejolī un ilustrācijās mēs uzzinām, ka nekas nav tik vienkārši! Arhitektam jāzina milzīgi daudz konkrētu detaļu par cilvēkiem un dzīvniekiem, kas šajā mājā dzīvos un viesosies, par viņu vajadzībām un paradumiem. Pamazām iepazīstot Ineses ģimeni, draugus, radus un mājdzīvniekus, noskaidrojas, ka tāda māja, kurā viņi visi kopā, ieskaitot pulciņu kazu, varētu justies labi, aizņemtu veselu pilsētas kvartālu!

Guntas Šnipkes dzejolis asprātīgā un vieglā formā runā par ļoti nopietnu tēmu – par sarežģīto arhitekta darbu un māju kā komplicētu cilvēka dzīves paradumu, vērtību un sociālo attiecību kopumu, kas arhitektam jāpārvērš reālā ēkā. Šai bilžu grāmatai, kurai nav neviena saturiska analoga līdzšinējā latviešu bilžu grāmatu piedāvājumā, ir arī izglītojoša nozīme.

Annas Vaivares atjautīgā iztēle, kuru balsta arī viņas pašas pieredze arhitekta praksē, piešķir spilgtus vaibstus gan Ineses mājas iecerētajiem iemītniekiem, gan arhitektes meklējumiem un skicēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Anna Vaivare saņēmusi Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā par ilustrācijām Leona Brieža dzejoļu krājumam “Saputrotā putra”, viņas ilustrēšanas stilu raksturo izteikti telpiska domāšana, neparasti skatupunkti, spēcīgas krāsas, asi guaša un akvareļa triepieni. Vaivare spēj vizuāli akcentēt tempu, negaidītību, mijiedarbību, veidot ilustrācijā paradoksālas situācijas. Savu arhitektes izglītību un praktisko pieredzi bērnu grāmatu ilustrācijā māksliniece šobrīd nostiprina, studējot ilustrāciju Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Guntas Šnipkes grāmatu bērniem “Ineses māja”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. 2008.gadā Gunta Šnipke piedalījusies Zigmāra Liepiņa muzikālā koncertuzveduma veidošanā. Kā sauc šo koncertuzvedumu?

a) “Jūrnieka stāsti”,

b) “Kapteiņa stāsti”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) “Matroža stāsti”.

2. Kur dzimusi Gunta Šnipke?

a) Liepājā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Ventspilī,

c) Jūrmalā.

3. Nosauc vēl kādu Guntas Šnipkes dzejas grāmatu!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūti atbildes līdz 10.jūlijam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

7.jūnijā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) bērnu literatūrā Marija Parra debitēja 2005.gadā; 2. b) Marijas Parras darbus salīdzina ar Astridas Lindgrēnes darbiem. Marijas Parras grāmatu bērniem “Glimmerdāles Tonje” saņems Imants Riņķis. Balvu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.