Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Galvenie varoņi – 36 un 6 kaķi

Izdevniecībā “Latvijas mediji” klajā laista ukraiņu rakstnieces Halinas Vdovičenko otrā grāmata bērniem – “36 un 6 kaķi. Detektīvi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

36 un 6 kaķi atgriežas! Kaķiem dancotājiem atklājies jauns talants – švīkugrāfija. Viņu mākslas darbi rotā saimnieku kafejnīcas sienas, taču ne uz ilgu laiku… Kurš ņems lietas savās ķepās un uzņemsies izmeklēt gleznu savādo pazušanu? Kurš atklās astoņu liepas koka dēļu noslēpumu? 36 un 6 kaķi detektīvi ķeras pie lietas… Bez jautrības un neticamiem piedzīvojumiem neiztikt!
Tulkojums tapis un grāmata izdota ar Eiropas Savienības atbalstu “House of Europe” programmas ietvaros. No ukraiņu valodas tulkojis Māris Salējs. Natalkas Haidas ilustrācijas.

Grāmata piemērota bērniem no 7 gadiem.

“Šīs grāmatas teksts ir ļoti pateicīgs izteiksmīgai lasīšanai dažādās balsīs un intonācijās, jo runātāji ir 36 (un seši) dažādi kaķi, katrs ar savām īpatnībām un detalizēti raksturots pašā pirmajā nodaļā. Līdz ar to es varēju sākumā saprast katra kaķa “ieskaņošanas veidu” un tad jau attiecīgos toņos un intonācijās arī lasīt tālāk nodaļas ar darbību. Man patiesībā šis mazais teātris ļoti patika un arī dēlam palīdzēja iejusties aprakstītajā. Īpaši puikam patika Melnītis Komentētājs, kas man savukārt bija labs izaicinājums lasīt ātri, bet skaidri un saprotami, sporta komentētāja stilu atdarinot. Tiklīdz aizvērām pēdējo vāku, bērns lūdzās, lai vēlreiz izlasu kaķu apraksta nodaļu, un kopā mēģinājām atcerēties, kādus vārdiņus stāsta gaitā ieguva seši mazie bezvārda kaķēni. Man ārkārtīgi patika tulkotāja paveiktais ar tekstu. Viņš pārnesis tekstu ļoti māksliniecisku un sulīgu izteikumu pilni, ka nebija nekādu problēmu to izlasīt bērnam kā aizraujošu piedzīvojumu. Lai arī grāmata ir paredzēta bērniem, valoda bija bagātīga un ne pārāk pliki vienkāršota. Piemēram, vārds “kudlains” man pat bija pašai jāuzmeklē skaidrojumā. Man ārkārtīgi patīk, ja grāmatas dod bērniem vairākus labumus, un šajā grāmatā papildu labums noteikti būs vārdu krājuma papildināšana un izdaiļošana. Vēl par taustāmo: man ļoti patika papīra kvalitāte un tas, kā uz tā izskatās ilustrācijas, kā arī iesējums kopumā. Grāmata nav ļoti smaga, bet nav arī tāda vārgulīte, kura no vākiem izkritīs pēc pirmās, otrās lasīšanas. Arī izmērs ir ļoti ērts, lai to turētu rokās vai klēpī un rokas nenogurtu,” par pirmo grāmatu – “36 un 6 kaķi” – raksta blogere Līva Alksne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Halinas Vdovičenko grāmatu bērniem “36 un 6 kaķi. Detektīvi”.

1. Kur dzimusi rakstniece Halina Vdovičenko?

a) Kijivā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Lapzemē,

c) Stokholmā.

2. Kāds ir tulkotāja Māra Salēja īstais vārds?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) Adrians Ruža,

b) Marians Rižijs,

c) Māris Rudais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Kā sauc dievieti, ko ēģiptieši attēloja ar kaķa galvu?

a) Basta,

b) Bastija,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) Bastera.

Sūti atbildes līdz 12.martam uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

28.februārī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) pēc skaita 17.grāmata sērijā; 2. a) mūzikas autors ir Arturs Nīmanis; c) romānu sauc “Sešas pēdas”. Daces Judinas detektīvromānu “Viņš vairs neatgriezīsies” saņems Sigita Sarmule. Grāmatu var izņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.