Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Grāmata jauniešiem “Papīra klavieres”

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi Elizabetes Šteinkellneres grāmata jauniešiem “Papīra klavieres”, kuru ilustrējusi Anna Guzela. Grāmatu no vācu valodas tulkojusi Signe Viška.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilustrētajā romānā, kas vieglā un nepiespiestā veidā runā par nopietnām lietām, 16 gadus vecā Maija savas jūtas izsaka vārdos un attēlos. Viņa ieraksta savu dzīvi dienasgrāmatā, kas vienlaikus ir arī skiču burtnīca. Maija vēl mācās skolā, bet arī strādā sulu veikalā un bieži rūpējas par divām jaunākajām māsām, lai vientuļā māte varētu atpūsties. Katrai māsai ir cits tētis. Maijas āriene un uzvedība neatbilst ierastajām ārējā skaistuma normām, bet viņa veiksmīgi saceļas pret aizspriedumiem, saņem atbalstu no draugiem un nostiprina pārliecību par sevi un savām tiesībām uz personisku laimi.

Ap šo grāmatu zināmu ažiotāžu sacēla fakts, ka tā tika nominēta arī Katoļu bērnu un jauniešu literatūras balvai, taču žūrija to noraidīja kā neatbilstošu šīs balvas kritērijiem. Tad 222 vāciski rakstoši autori vēstulē vērsās pie žūrijas ar iebildumiem pret šo lēmumu. Diskusijas rezultātā balvas statūtos formulētie nosacījumi tika mainīti, atbrīvojot žūrijas profesionālo vērtējumu no pakļaušanās bīskapu viedoklim.

Austriešu rakstniece Elizabete Šteinkellnere (1981) Vīnē studējusi vispirms sociālo pedagoģiju, tad kultūras un sociālo antropoloģiju, taču nu jau ilgāku laiku nodevusies rakstniecībai. Viņa ir vairāk nekā 10 bērnu un pusaudžu grāmatu autore, 2016.gadā saņēmusi Austrijas nacionālo balvu bērnu un un jauniešu literatūrā, 2020.gadā Vīnes bērnu un jauniešu literatūras balvu, bet viņas “Papīra klavieres” 2021.gadā tika nominētas Vācijas bērnu literatūras balvai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilustratore Anna Guzella (1987) studējusi vizuālo komunikāciju Berlīnes mākslas skolā, Potsdamas Lietišķo zinātņu universitātē un Villema de Koninga akadēmijā Roterdamā. Viņas zīmējumi ir ekspresīvi, dzimuši no cilvēku un mākoņu novērošanas, to tapšanā vienlīdz iesaistītas rokas, acis, sirds un vēlme izjust attīstības procesu.

Tulkotāja Signe Viška (1997) Latvijas Universitātē studējusi vācu literatūru un valodniecību, semestri pavadot arī Vācijā. Latviešu valodā viņas tulkojumā iznākušas vairākas vācu rakstnieka, dziesminieka un satīriķa Marka Uves Klinga grāmatas bērniem.

Grāmatas ”Papīra klavieres” tulkošana latviešu valodā un izdošana ir daļa no izdevniecības īstenotā projekta “Bērnu Eiropa”, kas saņēmis atbalstu ES programmā “Radošā Eiropa”. Šī projekta laikā latviešu valodā tiks tulkotas un izdotas 15 grāmatas, savukārt Jura Kronberga dzejoļu krājums “Mākoņu grāmata” ar Anetes Meleces ilustrācijām tiks tulkots un izdots spāņu valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Elizabetes Šteinkellneres grāmatu bērniem “Papīra klavieres”.

1. Cik taustiņu ir mūsdienu klavierēm?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 80,

b) 84,

c) 88.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Ar ko atšķiras pianīns?

a) stīgas un rezonanses dēlis ir novietoti vertikāli,

b) stīgas un rezonanses dēlis ir novietoti horizontāli,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) ir vairāk taustiņu.

3. 1862.gadā klavieru stīgu kopējais nospriegojuma spēks bija ap 16 tonnām. Cik tonnas tas sasniedz mūsdienās?

a) 20 tonnas,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 25 tonnas,

c) 30 tonnas.

Sūti atbildes līdz 17.decembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

5.decembra “Dzirkstelē” publicētā konkursa atbildes: 1. b) festivālā “Liepājas dzintars” 1971.gadā “Menuets” ieguva 2.vietu; 2. b) 1974.gadā “Menuets” koncertēja Somijā; 3. c) 15 “Menueta” zelta repertuāra dziesmas ieskaņotas albumā “In Memoriam”. Biļeti uz grupas “Menuets” koncertu “Zelta 55”, kas Gulbenes novada kultūras centrā notiks 17.decembrī pulksten 16.00, saņems Ināra Indričeva. Biļeti var saņemt redakcijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.