Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Grāmata par lasīšanas un rakstīšanas grūtībām

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laidusi klajā Lēnes Askas un Māri Kanstas Junsenas bilžu grāmatu “Tīģera burts ir D”, kuru no norvēģu valodas tulkojusi Jolanta Pētersone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmata vēsta par lasīšanas un rakstīšanas grūtībām, pacietību un dusmošanos, ar ko jātiek galā daudziem bērniem un vecākiem. Nav viegli izpildīt mājasdarbus, ja burti salīp kopā un negrib veidot vārdus. Arī mammas pacietība sāk izsīkt, un no viņas izlaužas dusmīgs tīģeris.

Latviski izdotās bērnu grāmatās disleksija un lasīšanas grūtības ir līdz šim maz skarta tēma. “Tīģera burts ir D” – šī tīšā kļūda (tīģera burts taču ir T, tāpat kā mammas burts ir M, utt.) norāda uz bērna grūtībām saistīt vārdus un tēlus ar rakstītu vai drukātu tekstu. Disleksijas galvenā iezīme ir fonemātiskās uztveres traucējumi, – tas nozīmē, ka cilvēka smadzenes pietiekami labi nenošķir valodas skaņas. Grāmata pieder norvēģu bērnu grāmatu svaigākajam un mūsdienīgākajam atzaram, kura mākslinieciskais līmenis respektē bērna spēju intelektuāli un emocionāli uztvert mākslu un izmanto mākslas tēlus, lai runātu par svarīgām problēmām. Emocionālā spriedze, kas rodas grūtību rezultātā, grāmatā netiek apspiesta, no tās nav jābaidās, tā izlādējas un noslāpst vecāku un bērnu mīlošās savstarpējās attiecībās.

Norvēģu autore Lēne Aska (1974), kas raksta, ilustrē un fotografē, šo bilžu grāmatu radījusi kopā ar mākslinieci Māri Kanstu Junsenu (1981), un par šo grāmatu viņas saņēmušas Norvēģijas Gada skaistāko grāmatu balvas Sudraba diplomu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bilžu grāmatas “Tīģera burts ir D” tulkošana latviešu valodā un izdošana ir daļa no izdevniecības “Liels un mazs” projekta “Bērnu Eiropa”, kas saņēmis finansējumu ES programmā „Radošā Eiropa”, to atbalstījis arī Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi grāmatu “Tīģera burts ir D”.

1. Kāds faktors tiek uzskatīts par nozīmīgāko alfabēta izgudrošanā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) tirdzniecības attīstība Vidusjūrā,

b) pasaules apceļošana,

c) zinātniskie izgudrojumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kurā gadā tika izveidoti latviešu alfabēta pamati?

a) 1900.-1907.gadā,

b) 1903.-1910.gadā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 1908.-1911.gadā.

3. Cik burtu ir latviešu alfabētā?

a) 31 burts,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 32 burti,

c) 33 burti.

Sūti atbildes līdz 25.septembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam “Tīģeris” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

13.septembrī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) Rutas Zimnohas pirmo grāmatu sauc “Pirms saule riet”; 2. c) tēvs atbrauca ar traktoru; 3.b) ilustrēt pasakas piedāvāja Margarita Stāraste. Rutas Zimnohas grāmatu “Romāns virtuvē” saņems Antons Skudra. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.