Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Grāmata par to, kā divi sunīši atklāj noslēpumus mežā

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” izdota Māras Zālītes grāmata “Tango un Tūtiņa sēnēs”, ko ilustrējusi māksliniece Anete Bajāre-Babčuka. Grāmata paredzēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tango un Tūtiņa ir divi bērni, tikai ar četrām kājām. Nemierīgie un zinātkārie sunīši izdomā labu attaisnojumu, kāpēc viņi drīkstētu vieni paši doties uz mežu, kamēr krustmātes nav mājās: sēņošana nebūs nekāda aizliegtā klaiņošana, turklāt viņi grib sameklēt tieši suņu sēnes, kuras vēl nekad nav redzējuši. Mežā gan grāmatas varoņiem, gan lasītājiem atklājas daudz noslēpumu. Satiktās sēnes ļauj bērniem saprast sarežģīto sēņu pasaules uzbūvi, kas aptver visu pasauli, izplatīšanos, dažādās īpašības, attiecības ar citiem meža iemītniekiem un arī ar cilvēkiem. Sunīšu bērnišķīgie jautājumi, pārsteigumi un sēnēm dotie spilgtie raksturi ļaus bērniem viegli sekot stāstam un iegūt arī daudz jaunu zināšanu. Grāmatai raksturīga asprātība, labsirdīga intonācija un skaidra, izteiksmīga stāstījuma forma.

Rakstnieces Māras Zālītes pirmā grāmata bērniem iznāca 1985.gadā. Viņa bijusi arī libretiste divām iemīļotām, bērniem domātām Jāņa Lūsēna operām – “Putnu operai” un “Leļļu operai”. Par grāmatu “Tango un Tūtiņa ciemos” 20212.gadā autore saņēmusi Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu. Savos darbos asprātīgos valodas piedzīvojumos Zālīte veido bērna sapratni par būtiskām vērtībām – pasaules iepazīšanu, draudzību, mīlestību, piederību ģimenei, mājām un valodai.

Māksliniece Anete Bajāre-Babčuka izkopusi vērotājas talantu: ar pieklusinātām kompozīcijām un trāpīgām, acīgam vērotājam pamanāmām laikmeta un raksturu iezīmēm māksliniece pieved lasītāju tuvu klāt stāsta varoņiem un aicina ar tiem identificēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas “Tango un Tūtiņa sēnēs” izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Māras Zālītes grāmatu bērniem “Tango un Tūtiņa sēnēs”.

1. Kāpēcvisas nezināmās sēnes sauc par suņu sēnēm?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) jo suņiem tās nekaitē,

b) jo agrāk tās vispirms deva suņiem,

c) jo suņiem tās garšo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kuras sēnes grāmatā “Tango un Tūtiņa” alnis uzskata par savu aptieku, par savām sirdszālēm?

a) baravikas,

b) tintenes,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) mušmires.

3. Kāds ir gailenes sapnis grāmatā “Tango un Tūtiņa”?

a) lai to nogriež ar nazi,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) lai to nepamana,

c) lai to apēd meža zvēri.

Sūti atbildes līdz 3.decembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Atbildes

14.novembrī laikrakstā “Dzirkstele” publicētā konkursa atbildes: 1. b) Grinču filmā “Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus” tēlo Džims Kerijs; 2. b) animācijas filmas “Grinčs” pirmizrāde notika 2018.gadā; 3. a) Māris Bezmers skolas gaitas aizvadījis Madonā. Ielūgumu uz muzikālo svētku pasaku visai ģimenei “Grinča Ziemassvētki”, kas būs skatāma Gulbenes novada kultūras centrā 2.decembrī pulksten 16.00, saņems Raivis Zilpaušs. Ielūgumu var saņemt “Dzirksteles” redakcijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.