Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Grāmata pusaudžiem par drošību internetā

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laidusi klajā norvēģu rakstnieces Sigri Agnētes Hansenas garstāstu pusaudžiem “Tu redzēji?” Jolantas Pētersones tulkojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmata skar aktuālu tēmu – drošību internetā. Iespējams, ka spēcīgi izstāstīts un personisks stāsts spēj pusaudzim par to iemācīt daudz vairāk nekā sausi pasniegta informācija, piemēram, sociālo zinību stundā. Vienlaikus šis romāns ir apliecinājums tam, ka arī pēc piedzīvotiem satricinājumiem un nodevības ir iespējams dzīvot tālāk, ka tas nav pasaules gals. Taču par šādu mācību reālajā dzīvē var nākties dārgi maksāt.

Piecpadsmitgadīgo Annu sastopam brīdī, kad viņa kopā ar ģimeni pārceļas no Norvēģijas pilsētas Trumses uz mazāku pilsētiņu. Tur viņiem būs jaunas mājas, jauns darbs vecākiem un jauna skola Annai. Pamazām atklājas, ka pārcelšanās ir notikusi Annas dēļ. Kaut kas atgadījies viņas iepriekšējā skolā, un ģimene pārceļas, lai pasargātu Annu no notikušā sekām – bet kauns un vainas sajūta joprojām ir Annā pašā. Ir tik viegli paklupt un sastrādāt grūti labojamas lietas, it sevišķi, ja tev ir 15 gadi, tevī plosās hormoni un tu esi iemīlējies.

Ar apkārtējo atbalstu Annai tomēr izdodas atbrīvoties, pārstāt ienīst sevi un atstāt notikušo pagātnē. Autore vairākkārt uzsver, ka šādos gadījumos nav pieļaujama upura vainošana, taču parāda, ka arī pāridarītājs ne vienmēr spēj izsvērt, kādas būs viņa rīcības sekas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sigri Agnēte Hansena ir žurnāliste un rakstniece, strādājusi par producenti un televīzijas raidījumu vadītāju. “Tu redzēji?” ir viņas pirmā grāmata, kas jau tulkota arī dāņu un korejiešu valodā.

Jolanta Pētersone tulko no norvēģu, zviedru un krievu valodas. Tulkotāja aktīvi seko līdzi norvēģu bērnu literatūras jaunumiem, saskatot un piedāvājot izdevējiem tieši to, kā pietrūkst latviešu bērnu grāmatplauktā, sižetiski bagātu un emocionālu prozu. Ļoti veiksmīga bijusi tulkotājas sadarbība ar izdevniecību “Liels un mazs”, kur izdotas viņas tulkotās norvēģu autoru Ērlenna Lū, Ingvara Ambjērnsena un Marijas Parras grāmatas.

Grāmatas vāka ilustrāciju veidojusi māksliniece Rūta Briede, bet dizainu – Artis Briedis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas tulkošanu un izdošanu atbalstīja Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Kultūrelpa” un norvēģu literatūras fonds NORLA.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Sigri Agnētes Hansenas grāmatu pusaudžiem “Tu redzēji?”.

1. Grāmata “Tu redzēji?” iekļauta Latvijas Nacionālās bibliotēkas izveidotajā un vadītajā lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” kolekcijā. Kuro gadu šogad notiek bērnu žūrija?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 21.gadu,

b) 22.gadu,

c) 23.gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Kuru dienu uzskata par Latvijas interneta izveidošanas dienu?

a) 1990.gada 2.oktobri,

b) 1991.gada 2.oktobri,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 1992.gada 2.oktobri.

3. Kādā vecumā personu sauc par pusaudzi LatvijasDarba likuma izpratnē?

a) pusaudzis ir persona vecumā no 13 līdz 18 gadiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) pusaudzis ir persona vecumā no 14 līdz 18 gadiem

c) pusaudzis ir persona vecumā no 15 līdz 18 gadiem.

Sūti atbildes līdz piektdienas, 19.augusta, pulksten 15.00 uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam “Tu redzēji?”” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

9.augustā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) uz grāmatas vāka galvenā varoņa tēlā iejuties Leldes Kovaļovas vīrs; 2. b) četri savstarpēji nepazīstami pasažieri ir galvenie varoņi grāmatā “Svešinieki”; 3. c) Lelde Kovaļova vēl ražo plānotājus sievietēm. Leldes Kovaļovas grāmatu “Tvitera tiesa” saņems Alīna Dukāte. Grāmatu var saņemt redakcijā mēneša laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.