Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss: Grāmata pusaudžiem “Ūdenstornis”

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” izdevusi mākslinieces un dzejnieces Lotes Vilmas Vītiņas grāmatu “Ūdenstornis”, kas domāta pusaudžiem un tā saucamajiem jaunajiem pieaugušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lote Vilma Vītiņa ir gan dzejniece, gan komiksu māksliniece un ilustratore. Viņas grāmatā vienlīdz svarīgs ir gan teksts – dzejai tuva proza un dzejoļi, gan ilustrācijas – tušas zīmējumi, īsas komiksu epizodes. Tas viss veido vienotu kopumu – meitenes dienasgrāmatai līdzīgu vēstījumu pirmajā personā.

Grāmatas varone ir mazpilsētas meitene, kuras ikdienas sastāvdaļas ir skola, klejojumi dabā, grāmatas un ūdenstornis. Ūdenstornis ir vieta, ko meitene radījusi savā iztēlē, glābiņš un slēpnis, kurā var nolīst jebkurā brīdī, kad dzīve šķiet neizturami vienmuļa. Ūdenstornī var notikt viss, pēc kā meitene ilgojas, bet zem gultas glabājas atmiņas no bērnības, kuras vēl var paņemt, paturēt rokās. Ūdenstornis meitenes iekšējās norises pārvērš tēlos un kļūst par patvērumu, bet ir grūti tajā dalīties ar citiem, ja pat rodas draudzība, jo katram ir sava iztēles patvēruma pasaule, un ir jāatrod kopīgais.

Lotes Vilmas Vītiņas sarakstītā un ilustrētā bilžu grāmata bērniem “Dzejnieks un smarža” 2020.gadā saņēma grāmatu mākslas balvu “Zelta ābele” un Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu un jauniešu grāmatu mākslā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Lotes Vilmas Vītiņas grāmatu “Ūdenstornis”.

1. Kādā sievietes vārdā nosaukts ūdenstornis Rīgā, Pārdaugavā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) “Alīna”,

b) “Alma”,

c) “Alise”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Uz Rīgas ūdenstorņu fasādes ir kaut kas, kas apliecina ēku piederību Rīgas pilsētai. Kas tas ir?

a) ģerbonis,

b) karogs,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) pilsētas vārds.

3. Kurā gadā Gulbenē uzcēla pirmo ūdenstorni?

a) 1959.gadā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) 1960.gadā,

c) 1961.gadā.

Sūti atbildes līdz 27.martam uz e-pastu “laime@dzirkstele.lv” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

15.martā laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) romānu “Vita brevis. Vēlreiz” Maija Krekle rakstījusi 27 gadus; 2. b) Maija Krekle sarakstījusi grāmatu par Emīlu Dārziņu; 3.a) Misiņa bibliotēkā Maija Krekle strādā kopš 1978.gada. Maijas Krekles romānu “Dzīvības vainags” saņems Elza Priede. Balvu var izņemt redakcijā mēneša laikā. Līdz 31.martam aicinām izņemt balvu arī Karīnu Šternu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.