Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Grupa “Menuets” ielūdz uz savas jubilejas koncertu

Publicitātes foto.

17.decembrī pulksten 16.00 Gulbenes novada kultūras centrā būs grupas “Menuets” jubilejas koncerts “Zelta 55”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grupa “Menuets” ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd “Menuets” ir vecākā joprojām koncertējošā grupa Latvijā. Grupas pirmā uzstāšanās notika 1968.gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā. Nu “Menuets” svin savus “zelta 55”, saviļņojot, aizkustinot un aicinot kopā izdziedāties no visas sirds.

Viks jeb dzejnieks Viktors Kalniņš, sagaidot “Menueta” lielo jubileju, teic tā: “Par viņu gadiem labāk nerunāsim. Tas ir tāpat, kā uz skatuves redzēt dzīvus “Rolling Stones”.” Un viņam ir simtprocentīga taisnība.

Par viņu iedvesmas avotu var uzskatīt “Bītlus”. Par paroli – Imantu Kalniņu. Viņa sacerētā “Dziesma, ar ko tu sāksies” uz mūžīgiem laikiem kļuvusi par “Menueta” neoficiālo himnu, ko ierasts klausīties un kopā dziedāt, kājās stāvot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Menuets” – tā ir sirdsapziņa, kas dzīvojusi divos gadsimtos un turpinās dzīvot latviešu tautā vēl un vēl. “Menuets” ne tikai atsauc nostalģiskas atmiņas par aizgājušajiem laikiem, bet arī apliecina to, ka dzīvojam šeit un tagad. Līdz smeldzei pazīstamas melodijas un līdz mielēm pazīstams teksts… Sevišķi tiem, kuriem šobrīd četrdesmit un pāri. Tā būs atgriešanās mūsu jaunībā, kad mēs kā puķu zēni un meitenes mājas ballītēs un māju pagalmos uz noskaņotām ģitārām savas uzstāšanās sākām un beidzām ar “Alvas zaldātiņiem”.

“Menuets” dzīvo ārpus jēdzieniem “stilīgi” vai “vecmodīgi”. Kaut gadi gājuši un liktenis nav saudzējis, savā dziļākajā būtībā “Menuets” ir tā pati ņiprā grupa, kas dzimusi Jūrmalas 4.vidusskolā, pirmos mēģinājumus aizvadījusi garāžā un savu nosaukumu reiz palienējusi no smaržu pudelītes ar poētisku uzrakstu “Menuets”.

Jubilejas koncertprogrammā skan gan visu laiku skaistākās un populārākās “Menueta” dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš, piemēram, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Alvas zaldātiņi”, “Dzeguzes balss”, “Balāde par Johanu”, “Dziesma, ar ko tu sāksies”, “Četri balti krekli”, gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grupā “Menuets” joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Normunds Puriņš, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis.

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi biļeti uz “Menueta” koncertu, kas Gulbenes novada kultūras centrā notiks 17.decembrī pulksten 16.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Kuru vietu “Menuets” ieguva 1971.gadā festivālā “Liepājas dzintars” vokāli instrumentālo ansambļu kategorijā?

a) 1.vietu,

b) 2.vietu,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) 3.vietu.

2. 1974.gadā “Menuets” pirmo reizi koncertēja ārzemēs. Kurā valstī?

a) Zviedrijā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Somijā,

c) Dānijā.

3. Kā sauc albumu, kurā ieskaņotas 15 “Menueta” zelta repertuāra dziesmas?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) “Kamēr saule vēl nenoriet”,

b) “Cilvēks, kas smejas. Upe tuviem un tāliem”,

c) “In Memoriam”.

Sūti atbildes līdz 4.decembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkurss” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru! Rezultātus portālā publicēsim 12.decembrī.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.