Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KONKURSS: Ielūkoties pa slimnīcas atslēgas caurumu

Izdevniecībā “Latvijas Mediji” iznācis Ilzes Graudiņas romāns “Šeit nav nekāda bēdu leja”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esi sveicināts Melnezerā, psihiatriskajā slimnīcā! Iestādē, kurā negribētos nokļūt, bet tajā pašā laikā allaž vilinājusi doma palūrēt pa atslēgas šķirbiņu, lai uzzinātu, kas tad tur īsti notiek. Gadsmitos ar šausmu un šaubu ēnu apveltītās prāta veselības iestādes, mūsdienās palēnām lauž normalizēšanas ceļu sabiedrībā, lai arī vēl daudz aizspriedumu bedres jāsalāpa. 

Psiholoģijas studente Helga uzsāk praksi psihiatriskajā slimnīcā, kur strādā ārstes Vizmas Liedes uzraudzībā. Slimnīcā, kur uzturas pacienti ar dažādām saslimšanām – depresiju, anoreksiju, šizofrēniju un citām, ikdiena rit tāpat kā jebkurā iestādē- ar iekšējiem kārtības noteikumiem, draudzībām, baumām un emocionāliem pārdzīvojumiem.

Helga, palīdzot risināt pacientu problēmas, mēģina tikt skaidrībā pati ar savu privāto dzīvi, kurā pieņemt svarīgus lēmumus nesokas nemaz tik viegli…

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Psiholoģe un psihoterapijas speciāliste Ilze Graudiņa savā romānā ļauj ielūkoties mums pa slimnīcas atslēgas caurumu un sekot līdzi pacientu un ārstējošā personāla attiecībām. Psihiatriskā slimnīca cilvēkam, kurš nekad tur nav nonācis, var likties kā tumša un nezināma zona, bet patiesībā viss ir daudz piezemētāk, jo jebkurš no mums var dzīvē nonākt situācijā, kad nepieciešama mentālās veselības uzlabošana un atveseļošanās. Reizē ar pacientu novērošanu, autore vēlas parādīt arī medpersonāla cilvēciskumu un ievainojamību,” raksta grāmatu blogere Sandra Koka.

Savukārt rakstniece Laima Kota saka: “Ilzes Graudiņas grāmata ir notikums, kad autore lasītāju izvadā ne tikai pa savās domās iestigušu, sasirgušu cilvēku prātiem, bet liek atskārst, ka, ieklausoties citos, iespējams saprast arī sevi. Klausoties – sadzirdēsi!”

Atbildi pareizi…

… un, iespējams, saņemsi Ilzes Graudiņas romānu “Šeit nav nekāda bēdu leja”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. Kāds nosaukums grāmatai “Šeit nav nekāda bēdu lejabija sākotnēji?

a) “Tālās balsis”,

b) “Klusās balsis”,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

c) “Kliedzošās balsis”.

2. Kāds ir Ilzes Graudiņas dzimtais uzvārds?

a) Akmene,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

b) Zariņa,

c) Riekstiņa.

3. Kurā gadā žurnālā “Karogs” publicēts pirmais Ilzes Graudiņas prozas darbs?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

a) 1988.gadā,

b) 1998.gadā,

c) 2008.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sūti atbildes līdz 27.novembrim uz e-pastu info@dzirkstele.lvar norādi “Konkursam” vai īsziņā uz tālruni 26415659, norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru!

Konkursa atbildes

8.novembrī laikrakstā “Dzirkstele” izsludinātā konkursa atbildes: 1. c) latīņu valodā vārds “cirks” nozīmē – riņķis; 2. a) Rīgas cirks tika atklāts 1888.gadā; 3. b) mazajiem pacientiem Latvijā jau 10 gadus draugs ir dakteris Klauns. Ielūgumu uz Odesas klaunu šovu, kas Gulbenes kultūras centrā būs 26.novembrī, saņems Sarmīte Lāce. Ielūgumu var saņemt redakcijā Gulbenē, Ābeļu ielā 8.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.